Ոստիկանությունը Սլովակիայի նախկին նախագահ Կիսկային մեղադրել Է հարկային խարդախության մեջ. SME
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սլովակիայի նախկին նախագահ, դոլարային միլիոնատեր Անդրեյ Կիսկան ոստիկանության կողմից մեղադրվել Է հարկերի վճարումից խուսափելու մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 6-ին հայտնել Է SME բրատիսլավական թերթը:
Նրա տվյալներով՝ մեղադրանքը կապված Է Kiska Travel Agency (KTAG) ընկերության հետաքննության հետ, որը պատկանում Է պետության նախկին ղեկավարին, որը հունիսի 15-ին հինգ տարվա ծառայությունից հետո թողեց պաշտոնը, եւ նրա եղբորը: Այլ մանրամասնություններ չեն հաղորդվում:
Մինչդեռ Կիսկան դեկտեմբերի 6-ին լրագրողներին հայտարարել Է, որ իրեն մեղավոր չի համարում: Նրա խոսքով՝ իր դեմ գործը «արհեստականորեն սարքել են» իր քաղաքական հակառակորդները, որոնցից գլխավորը հանրապետությունում կառավարող «Ուղղությունը սոցիալ-դեմոկրատիան Է» կուսակցության առաջնորդ, Սլովակիայի նախկին վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: полиция обвинила экс-президента Словакии Киску в налоговом мошенничестве
Экс-президент Словакии, долларовый миллионер Андрей Киска обвинен полицией в уклонении от уплаты налогов. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в пятницу братиславская газета SME.
По ее данным, обвинение связано с расследованием компании Kiska Travel Agency (KTAG), принадлежащей экс-главе государства, который 15 июня после пяти лет службы покинул пост, и его брату. Других подробностей не сообщается
Между тем Киска заявил в пятницу журналистам, что считает себя невиновным. По его словам, дело против него "искусственно сконструировано" его политическими противниками, главным из которых является лидер правящей в республике партии "Направление - социальная-демократия", экс-премьер Словакии Роберт Фицо.