Էյֆելյան աշտարակը փակվել Է Ֆրանսիայում համընդհանուր գործադուլի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էյֆելյան աշտարակը դեկտեմբերի 5-ին այցելության համար փակ Է կենսաթոշակային բարեփոխման դեմ Ֆրանսիայի արհմիությունների հայտարարած գործադուլի կապակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 5-ին հաղորդվում Է Փարիզի այդ տեսարժան վայրի Twitter-ում:
«Ազգային գործադուլի պատճառով աշտարակը հինգշաբթի օրը փակ Է այցելության համար»,-նշվում Է գրառման մեջ: Համընդհանուր գործադուլը կազմակերպված Է 42 հատուկ կենսաթոշակային ռեժիմներ վերացնելու կառավարության պլանների կապակցությամբ, որոնց շնորհիվ առանձին ճյուղերի աշխատողներ, այդ թվում՝ երկաթուղայինները, Էներգետիկները, իրավաբաններր եւ Փարիզի օպերայի աշխատողները կարող են թոշակի անցնել ավելի շուտ եւ ընդսմին ավելի շատ ստանալ: Նաեւ բոլոր կատեգորիաների քաղաքացիների համար նախատեսված Է կենսաթոշակային մուծումների ժամանակաշրջանի երկարացում: Կառավարությունը նման միջոցների Է դիմել կենսաթոշակային համակարգի ֆինանսավորման բազմամիլիարդանոց դեֆիցիտից խուսափելու համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Эйфелева башня закрыта из-за всеобщей забастовки во Франции
Эйфелева башня закрыта 5 декабря для посещения в связи с забастовкой профсоюзов Франции против пенсионной реформы. Как передает Арменпресс, об этом сообщается в четверг в Twitter этой достопримечательности Парижа.
"Из-за национальной забастовки башня закрыта для посещения в четверг", - указывается в записи.
Массовая забастовка организована в связи с планами правительства упразднить 42 особых пенсионных режима, благодаря которым работники отдельных отраслей, в том числе железнодорожники, энергетики, юристы и работники Парижской оперы могут выходить на пенсию раньше и при этом получать больше. Также предусмотрено продление для всех категорий граждан периода пенсионных взносов. Правительство пошло на такие меры, чтобы избежать многомиллиардного дефицита в финансировании пенсионной системы.