Իռլանդիան վավերացրել է Հայաստան-ԵՄ համաձայնագիրը
ԵՐԵՎԱՆ 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իռլանդիան վավերացրել է Եվրոպական միության և Հայաստանի միջև Համապարփակ ու ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Dfa.ie-ն, ողջունելով վավերացումը՝ Իռլանդիայի արտաքին գործերի նախարար Սայմոն Քովենին նշել է, որ համաձայնագիրը նպաստելու է Հայաստանի ու ԵՄ անդամ երկրների միջև հարաբերությունների խորացմանը։
Նա ավելացրել է, որ ԵՄ գծով գործընկերների հետ միասին Իռլանդիան ոգևորված էր Հայաստանում 2018 թվականի գարնան խաղաղ ժողովրդավարական նվաճումներով և շարունակելու է խրախուսել ու աջակցել Հայաստանի տպավորիչ ջանքերը բարեփոխումների իրականացման հարցում:

Ireland ratifies Armenia-EU agreement
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. Ireland has ratified the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between Armenia and the EU. ARMENPRESS reports, citing Dfa.ie website, saluting the ratification, Foreign Minister of Ireland Simon Coveney noted that the agreement will contribute to the deepening of relations between Armenia and the EU member states.
He added that Ireland, together with its EU partners, was excited by the peaceful democratic achievements of Armenia in spring of 2018 and will continue to encourage and support Armenia’s impressive efforts on its way to reforms.