Դեսպան Հովակիմյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Խորվաթիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խորվաթիայի Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան Աշոտ Հովակիմյանը (նստավայրը՝ Պրահա)  նոյեմբերի 29-ին իր հավատարմագրերը հանձնեց Խորվաթիայի Հանրապետության նախագահ Կոլինդա Գրաբար-Կիտարովիչին (Kolinda Grabar-Kitarović)։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Նախագահ Գրաբար-Կիտարովիչը հաջողություն մաղթեց նորանշանակ դեսպանին՝ համոզմունք հայտնելով, որ երկկողմ քաղաքական երկխոսությունը և տարբեր բնագավառներում հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ՝ ի բարօրություն երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների։
Երախտագիտություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Հովակիմյանը վերահաստատեց իր հանձնառությունն՝ ակտիվ գործունեությամբ և համատեղ ջանքերով նպաստելու երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ու հետագա խորացմանը։

YEREVAN, DECEMBER 2, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to Croatia Ashot Hovakimyan (residence in Prague) on November 29 presented his credentials to President Kolinda Grabar-Kitarović, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The President of Croatia wished success to the new Ambassador of Armenia, expressing confidence that the bilateral political dialogue and the relations in different areas will continue developing for the benefit of the two countries and peoples.
The Ambassador expressed gratitude for the reception and reaffirmed his commitment to contribute to the development and further expansion of the bilateral relations with his active steps and joint efforts.