Դեսպան Հովակիմյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Խորվաթիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խորվաթիայի Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան Աշոտ Հովակիմյանը (նստավայրը՝ Պրահա)  նոյեմբերի 29-ին իր հավատարմագրերը հանձնեց Խորվաթիայի Հանրապետության նախագահ Կոլինդա Գրաբար-Կիտարովիչին (Kolinda Grabar-Kitarović)։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Նախագահ Գրաբար-Կիտարովիչը հաջողություն մաղթեց նորանշանակ դեսպանին՝ համոզմունք հայտնելով, որ երկկողմ քաղաքական երկխոսությունը և տարբեր բնագավառներում հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ՝ ի բարօրություն երկու բարեկամ երկրների և ժողովուրդների։
Երախտագիտություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Հովակիմյանը վերահաստատեց իր հանձնառությունն՝ ակտիվ գործունեությամբ և համատեղ ջանքերով նպաստելու երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ու հետագա խորացմանը։

Посол Овакимян вручил верительные грамоты президенту Хорватии
Посол Армении в Хорватии Ашот Овакимян (резиденция в Праге) 29 ноября вручил верительные грамоты президенту Республики Хорватия Колинде Грабар-Китарович (Kolinda Grabar-Kitarović). Об этом «Арменпресс» сообщили в департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении.
Президент Грабар-Китарович пожелала успехов новоназначенному послу, выразив уверенность, что двусторонний политический диалог и отношения в различных сферах продолжат развиваться во благо двух дружественных стран и народов.
Выразив благодарность за прием, посол Овакимян подтвердил свою приверженность активной деятельности и способствованию развитию и дальнейшему углублению двусторонних отношений совместными усилиями.