Հայտնի են Երևանի նախկին ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանի մահվան մանրամասները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի նախկին ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանը մահացել է Ռուսաստանի Դաշնության Պյատիգորսկ քաղաքում մասնավոր գարեջրի գործարանում տեղի ունեցած պայթյունից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը:
Կարապետյանի մահվան լուրը հաստատել են Ստավրոպոլի մարզի քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Գարեջրի գործարանի տարածքում պայթյունը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 28-ին, ժամը 6:40-ին: Պայթյունի պատճառ է դարձել տեխնոլոգիական գործընթացի խախտումը: Պայթյունից հետո հրդեհ է սկսվել և մասնակիորեն այրվել է մասնավոր շինությունը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: Պյատիգորսկի ղեկավարությունը հայտնել է, որ արտադրամասը չի ունեցել գազի միացման թույլտվություն:
Երևան քաղաքի վարչության նախկին պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Աշոտ Կարապետյանը ծնվել է 1970թ. հուլիսի 20-ին:

YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Former Police Chief of Yerevan Ashot Karapetyan died in Russian city Pyatigorsk as a result of an explosion that took place in a private beer factory, ARMENPRESS reports “Interfax” reports.
The press service of Stavropol Region investigative Committee confirmed Karapetyan’s death.
The explosion took place on November 28 at 6:40 as a result of violation of the technological process.
A criminal case has been initiated. Pyatigorsk authorities informed that the factory had no gas connection permit.
Ashot Karapetyan was born in 1970.
The Ministry of Emergency Situations of Armenia informed that another Armenian citizen has died as a result of the explosion.