Նոյեմբերի 26-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, Սևծովյան տնտեսական համագործակցության Խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության անդամները կհանդիպեն լրագրողների հետ:
Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև կնքված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի 2-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ասուլիսով հանդես կգան ՀՀ ԱԳՆ-ի, Եվրոպական կառույցների ներկայացուցիչներ:
Երեւանի քաղաքապետարանում կգումարվի Երևան քաղաքի ավագանու նիստը:
Նոյեմբերի 26-ին նշվում է Տեղեկատվության համաշխարհային օրը: «Ինտերնետ հանրություն» ՀԿ ղեկավար Գրիգոր Սաղյանը լրագրողների հետ զրույցում կխոսի օրվա խորհրդից, ոլորտի խնդիրներից:
Գրողների միությունում կնշվի երգահան, բանաստեղծ Արսեն Համբարյանի ծննդյան 50-ամյակը:
Ժողովրդական արվեստի կենտրոնում կկայանա ՀՀ ժողովրդական վարպետներ Անժելա և Անահիտ Աբգարյանների՝ «Հայ ասեղնագործության գանձերը. անցյալը ներկա է» խորագրով ցուցահանդեսի բացումը:

Мероприятия предстоящие  26 ноября
Сегодня, 26 ноября, члены делегации Парламентской ассамблеи Черноморского экономического сотрудничества встретятся с журналистами.
В связи со 2-ой годовщиной заключения Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом с пресс-конференцией выступят представители МИД РА и европейских структур.
В мэрии Еревана состоится заседание Совета старейшин Еревана.
26 ноября отмечается Всемирный день информации. Руководитель общественной организации “Интернет сообщество” Григор Сагиян в беседе с журналистами представит значение этого дня и проблемы сферы.
В Союзе писателей Армении отметят 50-летие композитора, поэта Арсена Амбаряна.
В Центре народного творчества состоится открытие выставки народных мастеров РА Анжелы и Анаит Абгарян “Сокровища армянского творчества. Прошлое в настоящем”.