Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի նախագահ Միշել Աունին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Աունին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հայաստանը բարձր է գնահատում Լիբանանի հետ քաղաքական երկխոսության առկա մակարդակը և կարևորում տարբեր ոլորտներում փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու ամրապնդումը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Միշել Աունին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Президент Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Ливана Мишелю Ауну
Президент республики Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Ливанской Республики Мишелю Ауну по случаю национального праздника страны - Дня Независимости. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Армения высоко ценит существующий уровень политического диалога с Ливаном и придает важность еще большему углублению и укреплению взаимодействия в различных сферах во благо наших народов”, -  говорится в поздравительном послании президента.
Армен Саркисян пожелал Мишелю Ауну крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Ливана - прочного мира и благоденствия.