Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի նախագահ Միշել Աունին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Աունին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հայաստանը բարձր է գնահատում Լիբանանի հետ քաղաքական երկխոսության առկա մակարդակը և կարևորում տարբեր ոլորտներում փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու ամրապնդումը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Արմեն Սարգսյանը Միշել Աունին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Lebanon Michel Aoun on November 22 on the country’s national day – the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“Armenia highly appreciates the current level of the political dialogue with Lebanon and attaches importance to further deepening and strengthening the partnering relations in various spheres for the benefit of our peoples”, the Armenian President said in the letter.
President Sarkissian wished his Lebanon counterpart good health, success, and lasting peace and prosperity to the good people of Lebanon.