Victoria’s Secret բրենդն առաջին անգամ չեղարկել Է իր ամենամյա ցուցադրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Victoria’s Secret բրենդը 25 տարվա ընթացքում առաջին անգամ չեղարկել Է ներքնազգեստի ամենամյա ցուցադրությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Վերջին մի քանի տարում Victoria’s Secret Fashion Show-ն շարունակում Է կորցնել լսարանը: Այդ մասին գրում Է Fortune հրատարակությունը՝ վկայակոչելով Ստյուարտ Բուրգդորֆերին՝ մակնիշի սեփականատեր L Brands ընկերության ֆինանսական տնօրենին: «Թեեւ որոշակի ժամանակաշրջանում շոուն իրադարձություն Էր փոփ-մշակույթի համար, բայց վերջին մի քանի տարում այն կորցրել Է հանդիսականներին»,-հայտնել Է Բուրգդորֆը, հավելելով, որ ցուցադրությունը ոչ մի կերպ չի ազդում առեւտրային ցուցանիշների վրա:
L Brands-ի ներկայացուցչի խոսքով՝ ընկերությունը կշարունակի փոխգործակցությունը բոլոր հաճախորդների հետ, բայց արդեն նոր ձեւաչափով: Բուրգդորֆը խոստացել Է, որ Սուրբծննդյան տարեշրջանում Victoria’s Secret-ը կկազմակերպի ինչ-որ մի բան, որը «մասշտաբով նման կլինի նորաձեւության ցուցադրություններին»: Վերջին տարիներին Victoria’s Secret-ի վաճառքները շարունակում Է անկում արձանագրել:
Այսպես, վերջին եռամսյակում դրանք 7 տոկոսով նվազել են անցյալ տարվա նույն ժամանակաշրջանում 2 տոկոսով կրճատվելու համեմատությամբ: Բացառությամբ 2018 թվականի առաջին եռամսյակում արձանագրված ոչ մեծ աճի. Victoria’s Secret-ի մանրածախ վաճառքները նվազել են յուրաքանչյուր հաշվետու ժամանակաշրջանում՝ սկսած 2016 թվականի վերջից: Ինչպես նշում են փորձագետները, դա կարող Է կապված լինել այն բանի հետ, որ բրենդն ավելի ու ավելի քիչ Է համապատասխանում այսպես կոչված #MeToo սերնդի կանանց իդեալներին:
Առաջին անգամ 1995 թվականին անցկացված Victoria’s Secret-ի ցուցադրությունն արագորեն կուլտային իրադարձություն դարձավ ֆեշն-ինդուստրիայի աշխարհում եւ անմիջապես Էլ գրավեց միլիոնավոր հեռուստադիտողների: Ցուցադրության շնորհիվ բրենդի այնպիսի ներկայացուցչուհիներ («հրեշտակներ»), ինչպիսիք են Թայրա Բենքսը, Ժիզել Բյունդհենը եւ Հայդի Քլումը, իրենց համար ապահովեցին գերմոդելների կարգավիճակը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Бренд Victoriaʼs Secret впервые отменил свой ежегодный показ
Бренд Victoriaʼs Secret впервые за 25 лет отменил свой ежегодный показ нижнего белья. В последние несколько лет Victoriaʼs Secret Fashion Show продолжает терять аудиторию, пишет издание Fortune со ссылкой на Стюарта Бургдорфера - финансового директора компании L Brands, которая владеет маркой.
"Хотя в определенное время шоу и было событием для поп-культуры, но в последние несколько лет оно теряло зрителей", - сообщил Бургдорф, добавив, что показ никак не влияет на коммерческие показатели.
По словам представителя L Brands, компания продолжит взаимодействие со своими клиентами, но уже в новом формате. Бургдорф пообещал, что в рождественский сезон Victoria's Secret устроит нечто "похожее по масштабу на показ мод",сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В последние годы продажи Victoriaʼs Secret продолжают падать. Так, в последнем квартале они уменьшились на 7% по сравнению с сокращением на 2% за тот же период прошлого года. За исключением небольшого роста в первом квартале 2018 года, розничные продажи Victoria's Secret снижались каждый отчетный период начиная с конца 2016 года. Как отмечают эксперты, это может быть связано с тем, что бренд все меньше отвечает идеалам женщин так называемого поколения #MeToo.
Проведенный впервые в 1995 году показ Victoriaʼs Secret быстро стал культовым событием в мире фэшн-индустрии и сразу же привлек миллионы телезрителей. Благодаря показу, такие представительницы бренда ("ангелы") как Тайра Бэнкс, Жизель Бюндхен и Хайди Клум закрепили за собой статус супермоделей.