ՀՀ վարչապետը հանդիպեց Միլանի քաղաքապետի հետ
ՄԻԼԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտոնական այցով Իտալիայում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում ունեցավ Միլանի քաղաքապետ Ջուզեպպե Սալայի հետ: Ինչպես Միլանից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, հանդիպումը կայացավ Միլանում գտնվող ISPI միջազգային քաղաքագիտության ինստիտուտում:
Միլանի քաղաքապետը ողջույնի խոսքում հետաքրքրվեց` արդյոք առաջին անգամ է Փաշինյանը գտնվում Միլանում, ինչին ի պատասխան վարչապետը նշեց, որ` այո:
«Շնորհակալ եմ այցելության համար: Շատ ուրախ եմ ձեզ Միլանում ողջունելու համար: Միլանը բաց և միջազգային քաղաք է, ինչը հիմնական տարբերությունն է Իտալիայի այլ քաղաքների հետ համեմատած»,- ասաց քաղաքապետը:

Премьер-министр Армении встретился с мэром Милана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящийся с официальным визитом в Италии, встретился с мэром Милана Джузеппе Сала. Как сообщает корр. Арменпресс из Милана, встреча прошла в миланском Международном институте политических исследований  ISPI.
Мэр Милана в своей приветственной речи поинтересовался, является ли это первым визитом Пашиняна в Милан, на что премьер ответил, что да.
«Спасибо, что посетили. Я очень рад приветствовать Вас в Милане. Милан является открытым и интернациональным городом, что является основным отличием по сравнению с другими итальянскими городами», - сказал мэр.