Հայաստանում նորոգված է մարդկանց հավատը սեփական ուժերի և սեփական երկրի ապագայի նկատմամբ. Փաշինյան
ՄԻԼԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նկատում է, որ Հայաստանում նորոգված է մարդկանց հավատը սեփական ուժերի և սեփական երկրի ապագայի նկատմամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետ Փաշինյանը նման տեսակետ հայտնեց Միլանի Հայ առաքելական Սուրբ Քառասուն Մանկունք եկեղեցում՝ պատասխանելով հայ համայնքի ներկայացուցչի հարցերին:
«Ցավոք սրտի, ժամանակի ընթացքում շատ քաղաքացիներ նույնպես ներգրավված են եղել կոռուպցիոն գործընթացների մեջ, և պետք է հասկանանք, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարը միայն կառավարության կամ իրավապահ մարմինների խնդիրը չէ, այլ նաև քաղաքացիների խնդիրն է: Եվ երկիրը հնարավոր է ճգնաժամից դուրս բերել, նոր վիճակի հասցնել, եթե կառավարությունն ու ժողովուրդը նույն տրամաբանությամբ գործեն: Հեղափոխությունից մինչև այսօր այդպես էլ կա, և ես համոզված եմ, որ այդպես էլ կշարունակվի: Ամենակարևորը այսօր ՀՀ-ում նորոգված է մարդկանց հավատը սեփական ուժերի և սեփական երկրի ապագայի նկատմամբ, »,-ասաց վարչապետը:
Նա նշեց՝ ամենակարևոր մտածողության փոփոխությունը, որ ուզում են անել, այն է՝ ՀՀ քաղաքացիներին ցույց տալ, որ պետությանը հարկեր վճարելով՝ նրանք ներդրում են անում իրենց ապագայի մեջ, որովհետև  դրանով կառուցվում են ճանապարհներ, դպրոցներ, նորոգվում են մանկապարտեզներ, ջրագծեր և այդպես շարունակ: «Մտածողության այս փոփոխության համար առաջին քայլը կառավարությանն է, որ ինքը պետք է հրաժարվի կոռուպցիայից, այսինքն` այդ միջոցները թալանելուց և պետք է քաղաքացիներին համոզի, որ ի վիճակի է արդյունավետ ծախսեր անելու, և մենք գնում ենք այդ ճանապարհով»,-վստահեցրեց Փաշինյանը:

В Армении восстанавливается вера людей в собственные силы и в будущее страны: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян отмечает, что в Армении возрождается вера людей в свои силы и в будущее своей страны. Как сообщает Арменпресс, премьер-министр Пашинян выразил такое мнение в Армянской Апостольской церкви в Милане, отвечая на вопросы представителя армянской общины.
«К сожалению, многие граждане также были вовлечены в коррупционные процессы с течением времени, и мы должны понимать, что борьба с коррупцией является вопросом не только правительства или правоохранительных органов, но и граждан. И страну можно вывести из кризиса, привести к новому государству, если правительство и народ будут действовать в рамках одной логики. Так было после революции, и я уверен, что так будет и впредь. Сегодня самое важное в Армении - это вера людей в свои силы и будущее своей страны», - сказал премьер-министр.
Он отметил, что самое важное изменение, которое они хотят сделать, - это показать гражданам Армении, что, платя налоги государству, они вкладывают средства в свое будущее, потому что строятся дороги, школы, ремонтируются детские сады, водопроводы и так далее. «Первым шагом к этому изменению мнения является отказ правительства от коррупции, то есть от кражи этих средств, и убеждение граждан в том, что оно способно эффективно тратить деньги, и мы идем по этому пути», - заверил Пашинян.