Քիմ Քարդաշյանը, Անգելա Սարաֆյանն ու Քրիստիան Բեյլը մասնակցել են «Խոստում» ինստիտուտի շնորհանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ աստղեր Քիմ Քարդաշյանը, Անգելա Սարաֆյանը, Քրիստիան Բեյլը, Թերի Ջորջը և այլք մասնակցել են «Խոստում» ինստիտուտի շնորհանդեսին Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի համալսարանում:
Ինստիտուտը հիմնադրվել է համանուն ֆիլմի հասույթով և ուղղվելու է մարդու իրավունքների հարցերի ուսումնասիրմանը:
Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը «Ինստագրամ»-ի իր «story» բաժնում հրապարակել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի խորհրդանիշ անմոռուկի լուսանկար և նշել. «Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի համալսարանում հայկական «Խոստում» ինստիտուտն իր աշխատանքները սկսեց այսօր երեկոյան»:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ամերիկյան լրատվամիջոցները լայնորեն լուսաբանել են ինստիտուտի հիմնադրման երեկոյի հանդիսավոր միջոցառումը՝ աշխարհահռչակ աստղերի մասնակցությունը համարելով լուրջ աջակցություն կառույցի գործունեությանը:
Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող հոլիվուդյան «Խոստումը» ֆիլմից ստացված շուրջ 20 մլն ԱՄՆ դոլարի հասույթը ուղղվել է Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի համալսարանի իրավունքի դպրոցում նոր ինստիտուտի ստեղծմանը: Իրավունքի դպրոցի դեկան Ջենիֆեր Լ. Մնուկինը նշել էր, որ մարդու իրավունքների «Խոստումը» ինստիտուտը և իրավունքի դպրոցն ու համալսարանը կդարձնի մարդու իրավունքների կրթության առաջամարտիկ:

Ким Кардашьян, Анджела Сарафян, Кристиан Бэйл и др. участвовали в презентации Института "Обещание"
Мировые звезды Ким Кардашьян, Анджела Сарафян, Кристиан Бэйл, Терри Джордж и другие приняли участие в презентации Института "Обещание" в Калифорнийском университете в Лос-Анджелесе.
Институт был основан на средства одноименного фильма и будет заниматься вопросами прав человека.
Всемирно известная звезда Ким Кардашьян опубликовала фотографию в своем Instagram незабудку - символ 100-летия Геноцида армян и написала: “Армянский институт «Обещание» при Калифорнийском университете в Лос-Анджелесе сегодня вечером начал свою деятельность”.
Как сообщает Арменпресс, американские СМИ широко освещали церемонию открытия института, отметив участие всемирно известных звезд как серьезную поддержку деятельности института.
Доходы от голливудского фильма «Обещание» о геноциде армян стоимостью 20 миллионов долларов были направлены на создание нового института при Калифорнийском университете в Лос-Анджелесе. Декан школы права Дженнифер Мнукин сказала, что институт «Обещание» по правам человека и юридическая школа и университет сделают его пионером в образовании в области прав человека.