Նոյեմբերի 19-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ նոյեմբերի 19-ին,  ՀՀ ԱԺ-ում կշարունակվի հերթական նիստը:
ՀՀ ԳԱԱ-ում կկայանա «Ցեղասպանության հետևանքով հայ ժողովրդի կորուստների և հատուցման կառուցակարգերի մեթոդաբանական հիմքերը» մենագրության շնորհանդեսը:
Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ Ապրեսյանը, հրավիրված ասուլիսում, կներկայացնի  զբոսաշրջային ցուցանիշները, կանդրադառնա հայկական շուկա նոր ավիափոխադրողներ մուտք գործելու հնարավոր ազդեցությանը զբոսաշրջության վրա:
Երևանում կանցկացվի աշխատաժողով՝ Հայաստանում նախնական և միջին մասնագիտական կրթության վերաբերյալ: Կմասնակցեն պետական կառույցների ու միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կանցկացվի համերգ՝ նվիրված քանդակագործ Արթո Չագմաքչյանի հիշատակին:

Мероприятия предстоящие 19 ноября
В НАН РА состоится презентация монографии “Методологические основы структур возмещения и потерь армянского народа вследствие геноцида”.
Президент Армянской федерации туризма Мехак Апресян на пресс-конференции представит туристические показатели, обратится к возможному влиянию на туризм выхода новых авиаперевозчиков на армянский рынок
В Ереване пройдет семинар, посвященный начальному и средне-специальному образованию в Армении. В нем примут участие представители государственных структур и международных организаций.
В Доме камерной музыки им. Комитаса состоится концерт, посвященный памяти скульптора Арто Чагмакчяна.