ՀՀ քննչական կոմիտեն պարզում է «Արմավիր» ՔԿՀ-ում կալանավորի մահվան հանգամանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարարության «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում նոյեմբերի 16-ի ժամը 22։50-ի սահմաններում հայտնաբերվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով կալանավորված անձ, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 3-րդ, 4-րդ կետերով և 235 հոդվածի 1-ին մասով մեղադրվող, 07․10․1998թ․ ծնված  Սարգիս Հակոբի Աբելյանի դին՝ 2-րդ հարկի մահճակալից մարզահագուստի ամրակապով կախված վիճակում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից, դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։

СК РА расследует обстоятельства смерти заключенного в  УИУ «Армавир»
16 ноября около 22:50 часов  в  УИУ «Армавир» было  найдено тело  Саркиса Акопяна (07․10․1998 г/р),   повешенное на кровати второго этажа  шнуром от спортивной  одежды. Акопян,  задержанный по факту, рассматриваемому  в следственном отделе Вагаршапата Армавирского областного следственного управления Следственного комитета РА Министерства юстиции Армении,  был арестован по обвинению   в пп.3, 4  ч. 2  ст.  175  и  ч.1 статьи 235 УК РА.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства юстиции Армении, с целью выяснения обстоятельств дела в Вагаршапатском  следственном отделе Армавирского областного следственного управления Следственного комитета РА  возбуждено уголовное дело.