Նոյեմբերի 18-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին, ՀՀ ԱԺ-ում կշարունակվի հերթական նիստը:
Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ պաշտոնական այցով Կատարի Պետությունում է: Պաշտոնական հանդիպումներից բացի, նախագահ Սարգսյանը կհանդիպի նաև հայ համայնքի հետ:
ՀՀ մտավոր սեփականության գործակալության և Կորեայի Գյուտարարության խթանման ասոցիացիայի միջև կստորագրվի փոխըմբռնման հուշագիր՝ մտավոր սեփականության ոլորտում ուսուցման մշակույթը խթանելու և համագործակցությունը խորացնելու նպատակով:
Մերձավորարևելյան զարգացումները հայ փորձագետների ուշադրության կենտրոնում: ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտը կանցկացնի միջազգային գիտաժողով «Հայաստանը և վերափոխվող Մերձավոր Արևելքը» թեմայով:
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի կողմից #փոխիրաշխարհը իրազեկման արշավի շրջանակում հայտարարված «Իմ ընկեր․․․» թեմայով շարադրությունների մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն այսօր։ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում նախատեսված է հանդիսավոր միջոցառում:
Հրավիրված մամուլի ասուլիսում կներկայացվեն «Բ․Մ․Լ․ Արզնի» ընկերությունն ընդդեմ «Անելիք բանկի» դատական գործի զարգացումները:
Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը նոյեմբերի 19-ին կանցկացվի համերգ՝ նվիրված քանդակագործ Արթօ Չագմաքչյանի հիշատակին: Համերգին ընդառաջ՝ այսօր հրավիրված ասուլիսում, կներկայացվեն մանրամասներ:
ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում կկայանա Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանին Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան նշանակելու պաշտոնական արարողությունը:

Мероприятия предстоящие 18 ноября
Президент Армении Армен Саркисян с супругой Нуне Саркисян с официальным визитом находится в Катаре. Помимо официальных встреч, президент Саркисян встретится также и с армянской общиной.
Между Агентством интеллектуальной собственности Армении и Ассоциацией стимулирования изобретений Кореи с целью стимулирования культуры обучения в сфере интеллектуальной собственности и углубления сотрудничества будет подписан Меморандум о взаимопонимании.
Ближневосточные развития в центре внимания армянских экспертов. Институт востоковедения НАН РА проведет Международную научную конференцию “Армения и трансформируемый Ближний Восток.
Сегодня будут подведены результаты конкурса сочинений на тему “Мой друг...», объявленного Защитником прав человека Армении в рамках кампании по информированию “Измени мир”. В американском университете Армении состоится торжественное мероприятие.
На созванной пресс-конференции будут представлены развития судебного дела компании “Б. М. Арзни” против банка “Анелик”.
В Доме камерной музыки им. Комитаса 19 ноября состоится концерт, посвященный памяти скульптора Арто Чагмакчяна. Подробности будут представлены на пресс-конференции в преддверии концерта.
В офисе ООН в Армении состоится официальная церемония назначения олимпийского чемпиона, трехкратного чемпиона мира, четырехкратного чемпиона Европы, борца греко-римского стиля Артура Алексаняна Национальным послом ЮНИСЕФ в Армении.