«Երազ իմ երկիր հայրենի»-ն հայ զինվորի լավագույն ուղեկիցն է. Փաշինյանը շնորհավորել է Ամիրխանյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանին ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում նշվում է.
«Հարգելի մաեստրո,
սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Դուք ստեղծել եք արվեստի բարձրարժեք գործեր, որոնք միջազգային ճանաչում են բերել Ձեզ, հարստացրել ոչ միայն հայ երաժշտարվեստը, այլև՝ մուլտիպլիկացիան և կինոն։
Մեծ է Ձեր ավանդն ազգային երաժշտական արվեստի զարգացման, երաժիշտների նոր սերնդին արվեստի լավագույն ավանդույթներով ու ոգով դաստիարակելու գործում:
Այդ առումով, ցանկանում եմ հատուկ ընդգծել Հայոց բանակի հիմնը՝ «Երազ իմ երկիր հայրենի» ստեղծագործությունը, որը հայ զինվորի լավագույն ուղեկիցն է, նրա հանդարտ-հաղթական ոգու լավագույն արտահայտությունը, հայրենիքի նկատմամբ մեր տածած սիրո ամբողջական ձևակերպումը:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Роберту Амирханяну по случаю его 80-летия
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание Народному артисту Республики Армения, композитору Роберту Амирханяну по случаю его 80-летия.
“Дорогой маэстро,
Сердечно поздравляю Вас с 80-летием.
Вы создали такие ценные произведения искусства, которые принесли Вам международное признание, обогатив не только армянское музыкальное искусство, но и мультипликацию и кино.
Велик Ваш вклад в развитие отечественного музыкального искусства, в воспитание нового поколения музыкантов в лучших традициях.
В связи с этим хочу подчеркнуть гимн Армянской армии, который является лучшим спутником армянского солдата, лучшим выражением его спокойного и победного  духа, полноценной формулировкой нашей любви к Родине.