Վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ:
«Այսօրվա Անվտանգության խորհրդի մեր նիստն, ըստ էության արտահերթ է, բայց դա կապված է այն հանգամանքի հետ, որ նախորդ նիստերի օրակարգը ծանրաբեռնված է եղել, և մենք օրակարգի որոշ հարցեր տեղափոխել ենք այսօրվա քննարկմանը»,- նշել է վարչապետ Փաշինյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԱԽ նիստի օրակարգում եղել են անվտանգային ոլորտին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Под председательством премьер-министра состоялось заседание Совета безопасности
Под председательством премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна состоялось внеочередное заседание Совета безопасности.
“Наше сегодняшнее заседание Совета безопасности, по сути, является внеочередным, однако это связано с тем обстоятельством, что повестка предыдущих заседаний была очень насыщенной, и мы перенесли обсуждение некоторых вопросов на сегодняшнее заседание”, - отметил премьер-министр Никол Пашинян.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в повестке заседания Совета безопасности был ряд вопросов, касающихся сферы безопасности.