Հետախուզվողները կամավոր ներկայացել են ոստիկանության բաժիններ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հետախուզվող երկու քաղաքացի կամավոր ներկայացել է ՀՀ ոստիկանություն: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ոստիկանության պաշտոնական կայքից:
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ հետախուզական և անցկացված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, նոյեմբերի 15-ին ինքնակամ բաժին է ներկայացել Ներքին Շենգավիթի բնակիչ 26-ամյա մի տղամարդ, ով հետախուզվում էր ՀՀ քրեական  օրենսգրքի 177 հոդվածի 1-ին մասի մեղադրանքով (գողությունը՝ ուրիշի գույքի զգալի չափերով գաղտնի հափշտակությունը`
պատժվում է տուգանքով՝ նվազագույն աշխատավարձի հարյուրապատիկից չորսհարյուրապատիկի չափով, կամ կալանքով՝ մեկից երկու ամիս ժամկետով, կամ ազատազրկմամբ՝ առավելագույնը երկու տարի ժամկետով): Խափանման միջոցը՝ ստորագրություն:
Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ նոյեմբերի 15-ին Կիև-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո, կամավոր ոստիկանություն է ներկայացել 29-ամյա մի քաղաքացի, որը 2018թ. օգոստոսի 27-ից հետախուզվում էր՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117 հոդվածի՝ դիտավորությամբ առողջությանը թեթև վնաս պատճառելու մեղադրանքով: Խափանման միջոցը՝ ստորագրություն:

Разыскиваемые лица добровольно явились в полицию
15 ноября благодаря оперативно-разведывательным действиям и разъяснительной  работе  сотрудников Арабкирского отделения  полиции  добровольно  явился в полицию 26-летний мужчина житель административного округа НеркинШенгавит, который находился в розыске по обвинению в совершении части 1 статьи 177 Уголовного кодекса РА (тайная кража чужого имущества в значительном  размере, что  наказывается штрафом в размере от ста до четырехсот минимальных окладов, или лишением свободы на срок от одного до двух месяцев, или лишением свободы на срок до двух лет).
Мерой  пресечения  выбрана подписка.
Благодаря разъяснительной работы сотрудников полиции Канакер-Зейтун, после прибытия 15 ноября рейса  Киев-Ереван, 29-летний мужчина добровольно явился в полицейский участок. С 27 августа 2009 года он находился в розыске на основании статьи 117 Уголовного кодекса Республики Армения за умышленное причинение небольшого вреда здоровью.