Չեխիայի նախագահը պատմել Է, թե ինչն Է միավորում իրեն եւ Թրամփին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չեխիայի նախագահ Միլոշ Զեմանը, նոյեմբերի 14-ի երեկոյան ելույթ ունենալով TV Barrandov-ի եթերում, հայտարարել Է, որ ինքը եւ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն ինչ-որ ընդհանուր բան ունեն. երկուսին Էլ կասկածում են, թե նրանք «ռուսական գործակալներ» են, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պատասխանելով հաղորդավարի հարցին, թե ինքն ինչպես Է ընկալում ԱՄՆ-ի Կոնգրեսում որոշ ուժերի փորձերը պաշտոնազրկում հայտարարելու Թրամփին, Զեմանն ասել Է, թե դրանում որոշ նմանություն Է տեսել Միացյալ Նահանգների ղեկավարի եւ իր միջեւ:
«Հայտնի Է, որ մի խումբ սենատորներ իմ դեմ սահմանադրական գանգատ են տվել, որն ուներ նույն նպատակը, ինչ որ Թրամփի դեպքում, այսինքն՝ պաշտոնազրկում: Երբ ես իմացա Թրամփի պաշտոնազրկման փորձի հետ կապված այժմյան իրադրության մասին, ժպտացի եւ ասացի ինձ. «Ես ու Թրամփն ինչ-որ ընդհանուր բան ունենք: Բացի դրանից, նաեւ այն, որ մեզ երկուսիս կասկածում են, թե ռուսական գործակալներ ենք»,- պատմել Է Չեխիայի նախագահը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Президент Чехии рассказал, что объединяет его и Трампа
Чешский президентМилош Земан, выступая вечером в четверг поTV Barrandov, заявил, что у него с президентом СШАДональдом Трампоместь нечто общее - обоих подозревают в том, что они "российские агенты", сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Отвечая на вопрос ведущего, как он воспринимает попытки некоторые сил в конгрессе США объявить импичмент Трампу, Земан заявил, что увидел в этом некоторую схожесть между американским лидером и собой.
"Известно, что группа сенаторов подала на меня конституционную жалобу, которая имела ту же цель, что и в случае с Трампом, то есть импичмент. Когда я узнал о нынешней ситуации с попыткой импичмента Трампу, то улыбнулся и сказал себе: "Кое в чем у нас с Дональдом Трампом есть общее. Кроме прочего, и то, что мы оба подозреваемся в том, что являемся российскими агентами", - рассказал чешский президент.