Նոյեմբերի 14-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ նոյեմբերի 14-ին, ՀՀ ԱԺ-ում կշարունակվի հերթական քառօրյա նիստը:
Կկայանա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի եւ Ղազախստանի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ  Դարիգան Նազարբաեւայի հանդիպումը՝ ընդլայնված կազմով:
Կառավարությունում կանցկացվի գործադրի հերթական նիստը:
Լրագրողների հետ կհանդիպի Ստանդարտների ազգային ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնակատար Ալբերտ Բաբայանը: Նա կներկայացնի ոլորտի ծրագրերը և կանդրադառնա խնդիրներին:
Վայոց Ձորի Արենի համայնքում Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) կողմից կիրականացվի մեծ ծառատունկ։
Ֆրանսիայի դեսպանատանը կտրվի Գերմանիայից կամավոր վերադարձող հայ քաղաքացիների վերաինտեգրման գործընթացը ապահովող ծրագրի պաշտոնական մեկնարկը:
Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտում տեղի կունենա շաքարային դիաբետի դեմ պայքարի միջազգային օրվան նվիրված կլոր սեղան-քննարկում:
«Մուրացան»  համալսարանական հիվանդանոցում բարեկարգված պայմաններով կբացվի Հայաստանում միակ մանկական էնդոկրին բաժանմունքը։
Նկարիչների միությունում կկայանա լուսանկարչական ցուցահանդես՝ նվիրված Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կազմավորման 70-ամյակին:

Мероприятия предстоящие 14 ноября
Состоится встреча председателя НС А. Мирзояна и председателя Сената Парламента Республики Казахстан Д. Назарбаевой в расширенном составе.
В правительстве Армении состоится очередное заседание исполнительного органа.
С журналистами встретится исполняющий обязанности директора Национального института стандартов Альберт Бабаян. Он представит программы сферы и затронет ее проблемы.
В общине Арени Вайоц Дзора Фонд охраны дикой природы и культурных ценностей (FPWC) проведет большую посадку деревьев.
В посольстве Франции будет дан официальный старт программе, обеспечивающей процесс реинтеграции армянских граждан из Германии.
В Государственном институте физической культуры и спорта Армении состоится круглый стол, посвященный Международному дню борьбы с сахарным диабетом.
В университетской больнице “Мурацан” вновь откроется единственное детское эндокринное отделение  Армении, с более благоустроенными условиями.
В Союзе художников состоится фотовыставка, посвященная 70-летию образования Китайской Народной Республики.