Մարվեցին երկու նոր նամականիշներ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շրջանառության մեջ դրվեց երկու նամականիշ` նվիրված «Հայաստանի ֆլորա և ֆաունա» թեմային:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 12-ին նամականիշները մարեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Արմեն Աբրոյանը, ՀՀ շրջակա միջավայրի փոխնախարար Վարդան Մելիքյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ_ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ավագյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
230 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է ճյուղի վրա նստած երկնագույն ալկիոնը, որը 2019 թվականին Հայաստանի թռչունների պահպանման միության կողմից կազմակերպված հասարակական հարցման արդյունքում արժանացավ «Տարվա թռչուն» կոչմանը:
330 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է կովկասյան ընձառյուծը, քանի որ 2019 թվականը Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը հռչակել է ընձառյուծի տարի:
Կենդանիները պատկերված են իրենց բնորոշ միջավայրում` կատարված գեղարվեստական ոճով:
230 և 330 ՀՀ դրամ անվանական արժեքներով նամականիշները տպագրված են Ֆրանսիայի «Cartor» տպագրատանը` յուրաքանչյուրը 30 000 տպաքանակով: Նամականիշների դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի նկարիչ-դիզայներ Աշխեն (Միլա) Խանձրածյանը:

Two postage stamps dedicated to theme Flora and Fauna of Armenia cancelled and put into circulation
YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Two postage stamps dedicated to the theme “Flora and Fauna. Flora and Fauna of Armenia” have been cancelled and put into circulation by HayPost CJSC in the premises of the Armenian Ministry of Environment on November 12, HayPost CJSC told Armenpress.
The postage stamp was cancelled by Deputy Minister of High-Technological Industry of the Republic of Armenia Armen Abroyan, Deputy Minister of Environment Vardan Melikyan, Chief Executive Officer of HayPost CJSC Haik Avagyan, President of the Union of Philatelists Hovik Musayelyan.
The postage stamps with nominal values of 230 and 330 AMD are printed in “Cartor” printing house in France with a print-run of 30 000 pcs each. The author of the stamp’s design is the artist-designer of HayPost CJSC Ashkhen (Mila) Khandzratsyan.
The postage stamp with the nominal value of 230 AMD depicts the bird Alcedo atthis (Common Kingfisher) sitting on a branch, which has been proclaimed “Bird of the Year” at the result of the public voting, launched by the Armenian Society for the Protection of Birds in 2019.
The postage stamp with the nominal value of 330 AMD depicts Panthera pardus ciscaucasica (Caucasian Leopard) as the Government of the Republic of Armenia has declared 2019 the Year of Caucasian Leopard. The animals are depicted in their typical environment performed in an artistic style.