Բենքսիի նախկին գործակալը նկարչի լուսանկարները կցուցադրի նոր գրքում
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սթիվ Լազարիդեսը, որը երկար ժամանակ աշխատել Է որպես Բենքսիի օգնական, իր նոր գրքում ներառել Է նկարչի լուսանկարները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NME.com.-ը:
Ընդ որում՝ նշանավոր սթրիթ-արտիստի գաղտնիությունը պահպանվել Է: Լուսանկարներում նրա դեմքը չի երեւում: Նրան լուսանկարել են, գլխավորապես, իր ճանաչելի աշխատանքների ստեղծման ժամանակ: Լազարիդեսը խոստովանել Է, որ իրեն դուր Է եկել Բենքսիի հետ համագործակցելը, բայց նա ուրախ Է, որ վերջապես հեռանում Է ժամանակակից արվեստի աշխարհից:
«Ես նրա հետ աշխատել եմ 11 հիանալի տարիներ, եւ այդ ժամանակաշրջանում մենք խախտել ենք բոլոր կանոնները եւ մի քանի օրենքներ: Ես ատում եմ արվեստի աշխարհը եւ նրա մասն եմ դարձել միայն Բենքսիի պատճառով»,- խոստովանել Է գրքի հեղինակը:
Նա իր Instagram-ում գրել Է, որ մոտ Է գրքի վրա աշխատանքն ավարտելուն, բայց առայժմ չի հայտնել հրապարակման ամսաթիվը: Դրա առաջին տպաքանակը կկազմի հինգ հազար օրինակ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Бывший агент Бэнкси покажет фотографии художника в новой книге
Стив Лазаридес, долгое время проработавший помощником Бэнкси, включил в свою новую книгу фотографии художника. Как передает Арменпресс, об этом сообщает NME.com.
При этом анонимность знаменитого стрит-артиста была сохранена. На фотографиях не видно его лица. Он снят, главным образом, во время создания своих узнаваемых работ.
Лазаридес признался, что ему нравилось сотрудничать с Бэнкси, но он рад, наконец, отойти от мира современного искусства.
"Я работал с ним прекрасных 11 лет, и за это время мы нарушили все правила и несколько законов. Я ненавижу мир искусства и стал его частью только из-за Бэнкси", — признался автор книги.
Он написал в своем инстаграме, что близок к завершению работы над книгой, но пока не сообщил дату публикации. Первый ее тираж составит пять тысяч экземпляров.