Քիմ Քարդաշյանն ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատից ակնկալում է Հայոց ցեղասպանության ճանաչում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ  Քիմ Քարդաշյանը կոչ է արել ամերիկահայերին՝ ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատից պահանջել ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հեռուստաաստղը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատում այսօր քվեարկության կդրվի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևը (H. RES. 296): Սա անձնական հարց է ինձ համար և միլիոնավոր հայերի համար, ովքեր համարվում են ցեղասպանությունը վերապրածների ժառանգներ: Կոչ արեք Կոնգրեսին և ասեք նրանց՝ գործելու ժամանակն է»,- գրել է Քարդաշյանը՝ տարածելով Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբի՝ կոնգրեսականներին զանգահարելու արշավի էջը:
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի կանոնակարգային հանձնաժողովը հաստատել է Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևը և այն ուղարկել Պալատի քննարկմանն ու քվեարկությանը: 2019 թ. հոկտեմբերի 29-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատում քվեարկության է դրվելու Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևը (H. RES. 296):

YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. American-Armenian reality TV superstar Kim Kardashian West called on American-Armenians to demand the US House of Representatives to recognize the Armenian Genocide.
“Today, the House of Representatives is voting on H.RES. 296 which would recognize the Armenian Genocide. This is personal for me, and millions of Armenians who descended from genocide survivors. Call Congress and tell them it’s time to act!”, Kim Kardashian said on Facebook.
House Rules Committee has cleared the Armenian Genocide Resolution (H.Res. 296) for vote of the full House of Representatives. For the first time in more than 30 years, the U.S. House of Representatives is set to hold the up-or-down vote on the Armenian Genocide Resolution (H.Res.296) on Tuesday, October 29th.