Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Հայաստան այցելելու Լուիզ Մուշիկիվաբոյի նախաձեռնությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղար Լուիզ Մուշիկիվաբոյի հատուկ խորհրդական Դեզիրե Նյարուհիրիրային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Դեզիրե Նյարուհիրիրան վարչապետին է փոխանցել Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարի ջերմ ողջույններն ու նշել, որ տիկին Մուշիկիվաբոն նախատեսում է գալիք տարեսկզբին այցելել Երևան՝ հանդիպելու կազմակերպությունում նախագահող երկրի՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, քննարկելու կազմակերպության գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Դեզիրե Նյարուհիրիրան վարչապետին է ներկայացրել 2020 թվականին Թունիսում նախատեսվող ՖՄԿ գագաթնաժողովի կազմակերպման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղար Լուիզ Մուշիկիվաբոյի՝ ՀՀ այցելելու նախաձեռնությունը և նշել, որ բոլոր այն նախաձեռնությունները, որոնք ուղղված են կազմակերպության գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը՝ կստանան հայկական կողմի աջակցությունը:
Հանդիպման շրջանակում վերաստորագրվել է Ֆրանկոֆոնիայի գլխավոր քարտուղարի պարտականությունների ստանձնման առնչությամբ աշխատանքային՝ նախկինում արդեն իսկ ստորագրված պայմանագիրը՝ որոշակի փոփոխություններով:

YEREVAN, OCTOBER 24, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received Désiré Nyaruhirira, special advisor to the Secretary General of the International Organization of La Francophonie Louise Mushikiwabo, the PM’s Office told Armenpress.
Désiré Nyaruhirira conveyed to the Armenian PM the warm greetings of the IOF Secretary General and stated that Mrs. Mushikiwabo plans to visit Yerevan in the beginning of 2020 to meet with the PM. Désiré Nyaruhirira introduced the process of preparation works of the IOF 2020 summit to take place in Tunisia.
PM Pashinyan welcomed the IOF Secretary General’s initiative to visit Armenia and stated that all initiatives directed for raising the effectiveness of the organization’s operation will receive the support of the Armenian side.
During the meeting the working agreement, signed previously, relating to the assumption of the commitments of the IOF Secretary General was re-signed with some amendments.