Ցանցում առաջին տպավորություններն են հայտնվել Մերիլ Սթրիփի մասնակցությամբ «Փոքր կանայք» ֆիլմից
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գրետա Հերվիգի «Փոքր կանայք» ֆիլմի նախապրեմիերային ցուցադրությունից հետո Ցանցում հայտնվել են առաջին արձագանքները կինոնկարի վերաբերյալ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Independent-ը:
Լրագրողները ժապավենը համարել են Լուիզա Մեյ Օլքոթի 1868 թվականի վեպի «հրաշալի» ադապտացիան եւ որոշել են, որ ռեժիսորն արժանի Է «Օսկար» մրցանակի:
People-ի մեկնաբանն ընդգծել Է, որ «տքնաջանորեն եւ սիրով արված ֆիլմը գերազանցել Է բոլոր ակնկալիքները», ինչպես նաեւ նշել Է «անպատմելի տաղանդավոր դերասանական կազմը»:
Հավասարապես հիացական արձագանքների են արժանացել Սիրշա Ռոմանը, Ֆլորենս Փյուն եւ Թիմոթի Շալամեն: Բացի նրանցից, կինոնկարում խաղացել են Մերիլ Սթրիփը, Լորա Դյոռնը եւ Էմմա Ուոթսոնը: «Փոքր կանայք» ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան սպասվում Է դեկտեմբերի 27-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Сети появились первые отзывы на "Маленьких женщин" с Мэрил Стрип
Первые отзывы на фильм "Маленькие женщины" Греты Гервиг появились в Сети после допремьерного показа картины. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Independent.
Журналисты назвали ленту "чудесной" адаптацией романа Луизы Мэй Олкотт 1868 года и решили, что режиссер достойна премии "Оскар".
Обозреватель из People подчеркнула, что "сделанный кропотливо и с любовью фильм превзошел все ожидания", а также отметила "невероятно талантливый актерский состав".
Восторженных отзывов удостоились, примерно, в равных пропорциях Сирша Ронан, Флоренс Пью и Тимоти Шаламе.
Помимо них в картине сыграли Мэрил Стрип, Лора Дерн и Эмма Уотсон.
Мировая премьера "Маленьких женщин" ожидается 27 декабря, а в России фильм выходит на большие экраны 30 января.