Թբիլիսիի քաղաքապետարանն սկսում Է պատրաստվել Ամանորին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսիի քաղաքագլուխ Կախա Կալաձեն հորդորել Է խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչներին՝ ակտիվորեն մասնակցել մայրաքաղաքի ամանորյա միջոցառումներին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ամանորի տոների ժամանակ Թբիլիսիի կենտրոնում ավանդաբար հայտնվում Է «Ամանորյա ավանը»: Անցյալ տարի Առաջին հանրապետության հրապարակում տեղի են ունեցել համերգներ, զգեստավորված ներկայացումներ, ամանորյա ֆիլմերի ցուցադրություններ եւ տոնավաճառ: Միջոցառումների մեծ մասը կազմակերպվել Էր մասնավոր սեկտորի աջակցությամբ:
«Այս տարի ես ցանկանում եմ ավելի շուտ դիմել բեզնես-սեկտորի ներկայացուցիչներին՝ ցանկության դեպքում ներգրավվեք տարբեր միջոցառումներում: Մենք կտանք դրա հնարավորությունը եւ փոխադարձ համագործակցությամբ հետաքրքիր նախագծեր կառաջարկենք մայրաքաղաքի բնակիչներին ու հյուրերին»,-հայտարարել Է Կալաձեն՝ հանդես գալով քաղաքային կառավարության հոկտեմբերի 23-ի նիստում:
Քաղաքապետն իր տեղակալին՝ Սոֆյա Խունցարիային, հանձնարարել Է բանակցություններ վարել մասնավոր սեկտորի ներկայացուցիչների հետ եւ ակտիվացել համագործակցությունը, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Мэрия Тбилиси начинает готовиться к Новому году
Мэр Тбилиси Каха Каладзе призвал представителей крупных компаний принять активное участие в столичных новогодних мероприятиях, передает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Во время новогодних праздников в центре Тбилиси традиционно появляется "Новогодняя деревня". В прошлом году на площади Первой республики прошли концерты, костюмированные представления, показы новогодних фильмов и ярмарка. Большинство мероприятий было организовано при поддержке частного сектора.
"В этом году я хочу пораньше обратиться к представителям бизнес-сектора, у кого будет желание – включайтесь в различные мероприятия. Мы дадим такую возможность и при взаимном сотрудничестве предложим жителям и гостям столицы интересные проекты", - заявил Каладзе на заседании городского правительства в среду.
Мэр поручил своему заместителю Софии Хунцария провести переговоры с представителями частного сектора для активного сотрудничества.