Հոկտեմբերի 24-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ հոկտեմբերի 24-ին, կկայանա ՀՀ կառավարության հերթական նիստը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ՓԲԸ-ի «Հաղթանակ» ենթակայանի բացման արարողությանը:
Կանցկացվի Մոսկվա-Բիշքեկ-Երևան-Մինսկ-Նուր-Սուլթան տեսակամուրջը: Անդրադարձ կկատարվի ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը:
Կովկասի ինստիտուտը կազմակերպում է «Իմ Ղարաբաղը» գրքի շնորհանդեսը: Գրքի հեղինակը՝ Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն, լրագրող և գրող Մարկ Գրիգորյանն է:
«Թրանսփարենսի ինթերնեյշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի ծրագրերի ղեկավար Վարուժան Հոկտանյանը, հրավիրված ասուլիսում, կխոսի Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված գործընթացից:
Գյումրու Վ.Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում            կներկայացվի Աիդա Ազնավուր-Գարվարենցի «Փոքր եղբայր» ինքնակենսագրական գրքի հիման վրա ստեղծված «Աղբարիկս. Ազնավուրների ոդիսականը» թատերերգությունը:
Ալ.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կկայանա Չայկովսկու անվան դպրոցի 80-ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկո:

Мероприятия, предстоящие  24 октября
Премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в церемонии открытия подстанции “Ахтанак” ЗАО “Высоковольтные электросети”.
Состоится телемост Москва – Бишкек – Ереван – Минск - Нур-Султан. Будут затронуты вопросы взаимодействия в рамках ЕАЭС.
Институт Кавказа организует презентацию книги “Мой Карабах”. Автор книги - директор Национального музея-института архитектуры им. Александра Таманяна, журналист и писатель Марк Григорян.
Руководитель программ Антикоррупционного центра “Трансперенси Интернейшнл” Варужан Октанян на пресс-конференции коснется процесса борьбы с коррупцией в Армении.
В Государственном драматическом театре Гюмри им. В. Ачемяна будет представлен спектакль  “Ахбарикс. Одиссея Азнавуров”, поставленный по автобиографической книге Аиды Азнавур-Гарваренц “Младший брат”.
В Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна состоится юбилейный вечер, посвященный 80-летию музыкальной школы им. Чайковского.