Ազգային ժողովը շարունակում է քառօրյա նիստի աշխատանքը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում են հերթական քառօրյա նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նիստի մեկնարկին  քվեարկության կդրվեն նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը:
Ժամը 16:30-ին խորհրդարանում նախատեսված է կառավարության հետ հարցուպատասխանը, որի ընթացքում կառավարության անդամները կպատասխանեն պատգամավորների հարցերին:
Օրակարգում են նաև «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին ռեժիմի մասին» և այլ օրենքների նախագծեր:

В НС продолжаются работы очередного четырехдневного заседания. Как передает Арменпресс, в начале заседания на голосование будут поставлены проекты законов, обсужденных в предыдущий день.
В 16:30 в парламенте запланированы вопросы-ответы с правительством, в ходе которого члены правительства ответят на вопросы депутатов.
В повестке дня также проекты законов О внесении дополнения в Закон РА “Об утверждении годовой и комплексной программ мероприятий по восстановлению, сохранению, воспроизводству и использованию экосистемы озера Севан”, О внесении дополнения в Закон “Об обеспечении санитарно-эпидемиологической безопасности населения Республики Армения” и другие.