Չինաստանը հարուստ մարդկանց թվով առաջ Է անցել ԱՄՆ-ից
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանն ԱՄՆ-ից առաջ Է անցել առավել ունեւոր մարդկանց թվով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են Credit Suisse բանկի հետազոտության՝ հոկտեմբերի 21-ին հրապարակված տվյալները:
Նրա տեղեկությունների համաձայն, ՉԺՀ-ի այն քաղաքացիների թիվը, որոնք մտել են աշխարհի առավել հարուստ մարդկանց 10 տոկոսի մեջ, հասել Է 100 միլիոնի այն դեպքում, երբ ԱՄՆ-ում այդ թիվը կազմում Է 99 միլիոն: «Չնայած վերջին մեկ տարվա ընթացքում ԱՄՆ-ի եւ Չինաստանի միջեւ առեւտրական տարաձայնություններին, երկու երկրները բարեկեցության կուտակման գործում աճ են արձանագրել համապատասխանաբար 3,8 տրլն դոլարի եւ 1,9 տրլն դոլարի չափով»,-հետազոտության մեջ բերված Է բանկի ներկայացուցչի խոսքը:
Հետազոտության տվյալների համաձայն, դոլարային միլիոնատերերի ընդհանուր թիվն աճել Է 1,1 միլիոնով եւ հասել 46,8 միլիոնի նշագծին. նրանց ձեռքում գտնվում են 158,6 տրլն դոլար գումարի ակտիվներ եւ միջոցներ: 55 920 մարդու կարողությունը գերազանցում Է 100 մլն դոլարը, իսկ 4830 մարդ 500 եւ ավելի միլիոն դոլար գումարի ակտիվների սեփականատեր Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Исследование: Китай обошел США по числу богатых людей
Китай обошел США по числу наиболее состоятельных людей. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом свидетельствуют данные опубликованного в понедельник исследования банка Credit Suisse.
По его сведениям, число граждан КНР, вошедших в 10% наиболее богатых людей в мире, достигло 100 млн, в то время как в США эта цифра составляет 99 млн. "Несмотря на торговые разногласия между США и Китаем за последний год, обе страны преуспели в накоплении благосостояния на $3,8 трлн и $1,9 трлн соответственно", - приводятся в исследовании слова представителя банка.
Согласно данным исследования, общее число долларовых миллионеров возросло на 1,1 млн и достигло отметки в 46,8 млн человек, в их руках находится активов и средств на сумму $158,3 трлн. Состояние 55 920 человек превышает $100 млн, а 4 830 человек владеют активами на сумму $500 млн и более.