Աննա Հակոբյանը մասնակցել է «Առողջ ապրելակերպը՝ բոլորի համար» խորագրով սպորտային տոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը Երևանի 2801-ամյակի օրը մասնակցեց «Միկա» մարզադահլիճում կազմակերպված սպորտային տոնին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հակոբյանը, ով նաև «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն է, միջոցառմանը եկել էր դուստրերի՝ Մարիամի և Արփիի հետ:
Սպորտային տոնը կազմակերպվել է «City of smile» հիմնադրամի կողմից և նպատակ  ունի խրախուսել առողջ ապրելակերպն ու բարձրացնել քաղցկեղի մասին իրազեկվածությունը։
«City of smile» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Էսթեր Դեմիրճյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց, որ միջոցառման խորագիրն էր՝ «Առողջ ապրելակերպը՝ բոլորի համար»:
«Մենք նպատակ ունեինք իրազեկելու մարդկանց, որ մարզվելը բոլորի համար է կարևոր՝ անկախ առողջական վիճակից: Առողջ ապրելակերպը մի շարք հիվանդությունների կանխարգելիչ մեթոդներից մեկն է: Սպորտային տոնին մասնակցում էին ինչպես լիովին առողջ, այնպես էլ քաղցկեղը հաղթահարած փոքրիկներ»,- ասաց Դեմիրճյանը:
Նրա խոսքով՝ քաղցկեղի բուժման շրջանում երեխաները մի փոքր հեռանում են հասարակությունից, սակայն նմանատիպ միջոցառումները միջոց են, որպեսզի ապաքինվելուց հետո երեխաները կրկին հասարակությունում վերաինտեգրվեն:

PM’s spouse Anna Hakobyan participates in “Healthy Lifestyle For All” sport event
YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister’s spouse Anna Hakobyan, who is also the chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations, participated in a sport event titled “Healthy Lifestyle For All” on the occasion of the 2801st anniversary of Yerevan.
Mrs. Hakobyan attended the event with her two daughters Mariam and Arpi.
The event was organized by the City of Smile foundation aimed at promoting the healthy lifestyle and raising awareness on cancer.
Executive Director of the City of Smile foundation Ester Demirchyan told Armenpress that the event aimed at informing the people that training is important for everyone regardless of their health condition. “Healthy lifestyle is one of the prevention methods of several diseases. The sport event was attended by both healthy kids and children who overcame cancer”, Demirchyan said.