Փաշինյանը մասնակցել է գյումրեցիների բնակարանային խնդիրի լուծմանն ուղղված նախաձեռնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրի այցի ընթացքում տեղադրել է գյումրեցի նկարիչ Սուսաննա Մկրտչյանի «Պապի և տատի խոստացված մատաղ» նկարով պատրաստված փազլի վերջին կտորը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, 15 հազար մասից բաղկացած փազլի վաճառքից գոյացող 15 միլիոն դրամով նախաձեռնության հեղինակ «Գյումրին առանց տնակների» հիմնադրամը նպատակ ունի 2 կամ 3 բնակարան ձեռք բերել ու տրամադրել տնակներում բնակվող բազմազավակ, սոցիալական վատ պայմաններում բնակվող ընտանիքներին։ Փազլի մեկ կտորը վաճառվում է 1000 դրամով։

Пашинян присоединился к инициативе по решению жилищной проблемы гюмрийцев
Во время своего визита в Гюмрипремьер-министр Республики Армения Никол Пашинянразместил последний кусочек паззла на  картине «Обещанное жертвоприношение дедушки и бабушки», выполненнойгюмрийской художницей Сусанной Мкртчян.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, 15 млндрамов, полученных от продажи паззла, состоящего из 15 тысяч частей,  автор инициативы - Фонд «Гюмри без  времянок», намерен приобрести 2 или 3 квартиры их   семьям, ютящимся в  лачуга.