Թրամփը հավաստել Է ԱՄՆ-ի Էներգետիկայի նախարարի մոտալուտ պաշտոնաթողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հավաստել Է ԱՄՆ-ի Էներգետիկայի նախարարի պաշտոնը թողնելու Ռիք Փերրիի որոշման վերաբերյալ տեղեկատվությունը եւ հայտարարել, որ դա տեղի կունենա տարեվերջին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Associated Press գործակալությունը:
Թրամփը Փերրիի պաշտոնաթողության մասին հայտնել Է Տեխաս կատարած այցի ժամանակ: Նրա խոսքով՝ Փերրին պաշտոնաթող լինելու ցանկության մասին իրեն հայտնել Էր տակավին կես տարի առաջ:
«Նա պլանավորում Է զբաղվել ինչ-որ այլ բանով: Նա հիանալի տղա Է»,- ասել Է ԱՄՆ-ի նախագահը, նշելով, որ Փերրին «ֆանտաստիկ աշխատանք» Է կատարել Էներգետիկայի նախարարությունում:
Նաեւ Թրամփը հայտարարել Է, որ Փերրիին փոխարինողն արդեն ընտրված Է, բայց չի նշել նրա անունը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները քանիցս հայտնել են Փերրիի նախապատրաստվող պաշտոնաթողության մասին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Трамп подтвердил скорую отставку главы минэнерго США
Президент США Дональд Трамп подтвердил информацию о решении Рика Перри покинуть пост министра энергетики и заявил, что это произойдёт в конце года, передает Associated Press.
Трамп объявил об отставке Перри во время визита в Техас. По его словам, Перри сообщал ему о желании уволиться еще полгода назад,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"У него в планах заняться кое-чем другим. Он потрясающий парень", - сказал президент США, отметив, что Перри проделал "фантастическую работу" в министерстве энергетики.