Բրիտանացի պատգամավորներն իրենց օժտել են ԵՄ-ի հետ Brexit-ի համաձայնագրում ուղղումներ կատարելու իրավու
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական խորհրդարանի Համայնքների պալատի պատգամավորներն իրենց օժտել են ԵՄ-ի հետ Brexit-ի համաձայնագրում ուղղումներ կատարելու իրավունքով, որի ձեռքբերման վերաբերյալ հայտարարել Է հոկտեմբերի 17-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են պալատում կայացած քվեարկության արդյունքները:
Այդ առաջարկը պաշտպանել Է 287 խորհրդարանական, դեմ Է արտահայտվել 275 պատգամավոր:
Օրենսդիրները նաեւ հավանություն են տվել շաբաթ օրը՝ հոկտեմբերի 19-ին, գործարքի շուրջ խորհրդարանական լսումներ անցկացնելուն: Դրանք պետք Է ավարտվեն քվեարկությամբ: Վերջին անգամ բրիտանական խորհրդարանը շաբաթ օրը նիստ Է գումարել 1982 թվականին Ֆոլքլենդյան (Մալվինյան) կղզիների համար պատերազմի ժամանակ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Британские депутаты наделили себя правом вносить поправки в соглашение с ЕС по Brexit
Депутаты Палаты общин британского парламента наделили себя правом вносить поправки в соглашение с ЕС по Brexit, о достижении которого было объявленов четверг. Об этом свидетельствуют результаты голосования, состоявшегося в палате.
Это предложение поддержали 287 народных избранников, против выступили 275 депутатов.
Законодатели также одобрили проведение в субботу, 19 октября, парламентских слушаний по сделке. Они должны завершиться голосованием. Последний раз британский парламент заседал в субботу в 1982 году во время войны за Фолклендские (Мальвинские) острова,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Дебаты по новому соглашению об условиях выхода Великобритании из ЕС (Brexit) пройдут в парламенте Соединенного Королевства 18 октября, сообщает в четверг вещательная корпорация Би-би-си со ссылкой на лидера Палаты общин Джейкоба Рис-Могга.