Սուպերմոդել Բելլա Հադիդը ճանաչվել Է աշխարհի ամենագեղեցիկ կինը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պլաստիկ վիրաբույժ Ջուլիան դե Սիլվան հետազոտություն Է անցկացրել, որը ցույց Է տվել, որ ամերիկացի սուպերմոդել Բելլա Հադիդի դեմքն առավելագույնս մոտ Է «ոսկե հատվածին»: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Sun-ը:
Նա «ոսկե հատված» բանաձեւով հաշվարկել Է մի քանի հայտնիների դեմքերի համամասնությունները՝ չափելով նրանց շրթունքների, քթի, կզակի, ճակատի եւ ծնոտի դասավորությունը:
Պարզվել Է, որ Հադիդը իդեալական հարաբերակցությանը մոտ Է 94,35 տոկոսով, ուստի վիրաբույժը նրան համարել Է աշխարհի ամենագեղեցիկ կինը:
«Բելլան բացաարձակ հաղթողն Էր, երբ դեմքի բոլոր բաղադրիչները չափվեցին ֆիզիկական կատարելության առումով,-հայտարարել Է բժիշկը:-Նա ուներ կզակի ամենաբարձր ընդհանուր ցուցանիշը՝ 99,7 տոկոս: Իդեալական ձեւին չի բավականացրել ընդամենը 0,3 տոկոս»:
Երկրորդ տեղն զբաղեցրել Է երգչուհի Բեյոնսեն (92,44 տոկոս), իսկ երրորդում՝ դերասանուհի Էմբեր Հերդը (91,85 տոկոս), որն, ինչպես պարզվել Է, ունի ամենակատարյալ քիթը:
Տասնյակում տեղ են գտել նաեւ Արիանա Գրանդեն, Թեյլոր Սվիֆթը, Քեյթ Մոսը, Սքառլեթ Յոհանսոնը, Նատալի Փորթմանը, Քեթի Փերրին եւ Քառա Դելեւինը:

Супермодель Беллу Хадид назвали самой красивой женщиной в мире
Пластический хирург Джулиан Де Сильва провел исследование, которое показало, что лицо американской супермодели Беллы Хадид максимально приближено к "золотому сечению", сообщает The Sun.
Он рассчитал по формуле "золотого сечения" пропорции лиц нескольких знаменитостей, измерив расположение их губ, носа, подбородка, лба и челюсти.
Хадид оказалась близка к идеальному соотношению на 94, 35%, поэтому хирург назвал ее самой красивой женщиной в мире,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Белла была абсолютным победителем, когда все элементы лица были измерены на предмет физического совершенства, — заявил доктор. —У нее был самый высокий общий показатель по подбородку — 99,7%. До идеальной формы не хватило всего 0,3%".
Второе место заняла певица Бейонсе (92,44%), а третье — актриса Эмбер Херд (91,85%), у которой оказался самый совершенный нос.
В десятку также вошли Ариана Гранде, Тейлор Свифт, Кейт Мосс, Скарлетт Йоханссон, Натали Портман, Кэти Перри и Кара Делевинь.