Վրաստանի վարչապետը Հայաստանի հետ տնտեսական հարաբերություններում զգալի առաջընթաց է նկատում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան Հայաստանի հետ հարաբերություններում ամենանշանակալին համարում է տնտեսության ոլորտը, որում զգալի առաջընթաց է նկատում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Գախարիան նման տեսակետ հայտնեց Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը՝ խոսելով նաև ՀՀ վարչապետ Փաշինյանի հետ հանդիպման արդյունքներից:
«Անդրադարձել ենք երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերություններին, որը դարավոր պատմություն ունի: Եվ դա ավելի կխորացնենք ու կընդլայնենք: Երկու երկրների միջև ամենանշանակալին տնտեսությանն է, որտեղ լավ առաջընթաց ունենք: Քննարկել ենք նաև տրանսպորտի, էներգակիրների համագործակցության հարցեր»,-ասաց Գախարիան:
Վարչապետերը մշակութային բնագավառում ևս համագործակցելու շարունակական ուղի են նախանշել:  Գախարիայի խոսքով՝ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային հարցերի և արձանագրել, որ խաղաղությունը տարածաշրջանում ամենակարևորն է, որպեսզի կարողանան կենտրոնանալ էկոնոմիայի վրա և քաղաքացիներին բարեկեցության հնարավորություն տան:
Վրաստանի վարչապետը համոզվածություն հայտնեց, որ այս հանդիպումը ևս առաջընթաց  քայլ կլինի երկու երկրների համագործակցության խորացման համար:
Վրաստանի վարչապետը Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով:

Georgian PM sees great progress in economic relations with Armenia
YEREVAN, OCTOBER 15, ARMENPRESS. Prime Minister of Georgia Giorgi Gakharia highlights the economic sector in the relations with Armenia where he sees a significant progress.
“We have touched upon the centuries-old friendly relations of the two counties. And we are going to further deepen and expand it. Economy is the most significant sphere between the two countries where we have a good progress. We also discussed cooperation issues in the fields of transportation and energy”, the Georgian PM told reporters in Yerevan summing up the results of his meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
The Georgian PM added that they have also discussed regional issues and recorded that peace in the region is the most important so that they can concentrate on the economy and provide an opportunity of welfare to the citizens.
Georgian Premier Giorgi Gakharia arrived in Armenia on official visit at the invitation of Prime Minister Nikol Pashinyan on October 15.