Volkswagen-ը հետաձգել Է Թուրքիայում գործարան կառուցելու որոշման ընդունումը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Volkswagen AG գերմանական ավտոարտադրողը հետաձգել Է Թուրքիայում գործարան կառուցելու վերաբերյալ վերջնական որոշման ընդունումը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Handelsblatt-ը:
«Մենք մեծ երկյուղներով ենք հետեւում իրադրությանը»,- հայտարարել են հրատարակությանը ընկերությունում: Թուրքիան միջազգային քննադատության Է ենթարկվել Սիրիայի հյուսիսային մասում ռազմական գործողության համար, եւ VW-ն անհանգստացած Է իր համբավի հետ կապված հնարավոր ռիսկերից:
Հոկտեմբերի սկզբին VW-ն 943 մլն լիրա (164 մլն դոլար) կապիտալով դուստր ընկերություն Է հիմնել Թուրքիայի Մանիսայի նահանգում՝ պլանավորելով կառուցել ձեռնարկություն, որը տարեկան կթողարկի մոտավորապես 300 հազար ավտոմեքենա: Նախագծում ներդրումները գնահատվում Էին 1,3 մլրդ եվրո, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Volkswagen отложил принятие решения о постройке завода в Турции
Германский автопроизводитель Volkswagen AG отложил принятие окончательного решения о строительстве завода в Турции. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Handelsblatt.
"Мы с большими опасениями наблюдаем за ситуацией", - заявили изданию в компании.
Турция подверглась международной критике за военную операцию в северной части Сирии, и VW обеспокоена возможными репутационными рисками.
В начала октября VW учредил дочернюю компанию с капиталом в 943 млн лир ($164 млн) в турецкой провинции Маниса, планируя построить предприятие, которое будет выпускать порядка 300 тыс. автомобилей в год. Инвестиции в проект оценивались в 1,3 млрд евро.