Աննա Հակոբյանը Շվեյցարիա է մեկնել սովորական չվերթով, էկոնոմ դասով. պարզաբանում է խոսնակը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ  վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը Շվեյցարիայի Համադաշնություն է մեկնել Երևան-Մոսկվա-Ժնև սովորական չվերթով էկոնոմ դասով։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում նշել է Հակոբյանի խոսնակ Հասմիկ Հարությունյանը՝ պարզաբանելով լրատվամիջոցներում շրջանառվող լուրերը, թե Աննա Հակոբյանը Շվեյցարիա է մեկնել կառավարական ինքնաթիռով, հարկատուների հաշվին:
Աննա Հակոբյանը Ժնևից Երևան նույնպես վերադարձել է Ժնև-Մոսկվա-Երևան սովորական չվերթով, կրկին էկոնոմ դասով։
Աննա Հակոբյան Շվեյցարիա էր մեկնել հոկտեմբերի 11-ին: Ժնև քաղաքում հոկտեմբերի 12-ին վարչապետի տիկինը մասնակցել է շվեյցարական Կարմիր Խաչ կազմակերպության ամենամյա բարեգործական երեկոյին։ Այցի շրջանակում վարչապետի տիկին Հակոբյանը մի շարք հանդիպումներ էր ունեցել:

Анна Акопян отправилась в Швейцарию эконом-классом регулярного рейса
Супруга премьер-министра Армении, председатель попечительского совета благотворительных фондов «Мой шаг» и «Город улыбок» Анна Акопян отправилась в Швейцарскую Конфедерацию  эконом-классом регулярного рейса Ереван-Москва-Женева. Как сообщает Арменпресс, пресс-секретарь Анны Акопян Асмик Арутюнян написала об этом на своей странице в Facebook, комментируя муссируемые в СМИ слухи о том, что Анна Акопян якобы отправилась в Швейцарию на правительственном самолете за счет налогоплательщиков.
Анна Акопян также вернулась из Женевы в Ереван регулярным рейсом Женева-Москва-Ереван, опять же эконом-классом.
Анна Акопян 11 октября отправилась в Швейцарию. 12 октября супруга премьер-министра приняла участие в ежегодной благотворительной акции Швейцарского Красного Креста в Женеве. В ходе визита Акопян провела ряд встреч.