Ակնկալվում է պարզաբանում. Աննա Նաղդալյանը հայ լրագրողների՝ Վրաստան մուտքն արգելելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տեղյակ է Վրաստանի տարածք Հայաստանի լրագրողների մուտքի արգելքի մասին: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը մանրամասներ ներկայացրեց epress կայքի լրագրողներին Վրաստան մուտք գործել թույլ չտալու դեպքին:
«Խնդրի մասին տեղյակ ենք: Վրաստանում մեր դեսպանատունն անմիջապես կապ է հաստատել վրաց մեր գործընկերների հետ: Խնդրի վերաբերյալ մեր մոտեցումները ներկայացվել են Վրաստանի ԱԳՆ: Մենք այս հարցում ակնկալում ենք վրացական կողմի պարզաբանումը: Երբ դա լինի, Վրաստանում մեր դեսպանությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները տեղեկություն էին տարածել այն մասին, որ հոկտեմբերի 11-ին՝ ավելի քան 4 ժամ վրաց-հայկական սահմանի «Նինոծմինդա-Բավրա» անցակետում պահելուց հետո Epress.am-ի լրագրողներին արգելել են մուտք գործել Վրաստան:

Ожидается разъяснение: Анна Нагдалян о запрете въезда армянских журналистов в Грузию
Министерство иностранных дел Армении в курсе запрета на въезд на территорию Грузии для журналистов Армении.
На брифинге с журналистами пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян представила подробности случая, когда журналистам сайта Еpress не был разрешен въезд в Грузию.
Наше посольство в Грузии немедленно связалось с нашими грузинскими коллегами. Наши подходы по данному вопросу были представлены в МИД Грузии. Мы ожидаем разъяснений грузинской стороны по этому вопросу.
Когда его дадут, наше посольство в Грузии выступит с соответствующим заявлением”, - как сообщает «Арменпресс», сказала Анна Нагдалян.
Ранее СМИ распространили информацию о том, что 11 октября, после задержания более 4 часов на КПП “Ниноцминда-Бавра” на грузино-армянской границе, журналистам Epress.am запретили въезд в Грузию.