Ակնկալվում է պարզաբանում. Աննա Նաղդալյանը հայ լրագրողների՝ Վրաստան մուտքն արգելելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տեղյակ է Վրաստանի տարածք Հայաստանի լրագրողների մուտքի արգելքի մասին: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը մանրամասներ ներկայացրեց epress կայքի լրագրողներին Վրաստան մուտք գործել թույլ չտալու դեպքին:
«Խնդրի մասին տեղյակ ենք: Վրաստանում մեր դեսպանատունն անմիջապես կապ է հաստատել վրաց մեր գործընկերների հետ: Խնդրի վերաբերյալ մեր մոտեցումները ներկայացվել են Վրաստանի ԱԳՆ: Մենք այս հարցում ակնկալում ենք վրացական կողմի պարզաբանումը: Երբ դա լինի, Վրաստանում մեր դեսպանությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները տեղեկություն էին տարածել այն մասին, որ հոկտեմբերի 11-ին՝ ավելի քան 4 ժամ վրաց-հայկական սահմանի «Նինոծմինդա-Բավրա» անցակետում պահելուց հետո Epress.am-ի լրագրողներին արգելել են մուտք գործել Վրաստան:

Clarification is expected: MFA spox on incident of banning entry of Armenian reporters to Georgia
YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. Armenia’s foreign ministry is aware of the incident of banning the entry of Armenian journalists to Georgia’s territory.
During today’s press briefing Foreign Ministry Spokeswoman Anna Naghdalyan presented details over the incident of banning Epress.am journalists to enter into Georgia.
“We are aware of the case. Our Embassy in Georgia has immediately contacted their Georgian partners. We have presented our approaches on the matter to the Georgian foreign ministry. We expect a clarification from the Georgian side. When it is received, our Embassy in Georgia will make a respective announcement”, she said.
Earlier certain media outlets have reported that on October 11 the reporters of Epress.am were banned to enter into Georgia after waiting at the Armenian-Georgian border checkpoint for more than 4 hours.