Նիկոլ Փաշինյանը Ուզբեկստանի նախագահին պաշտոնական այցով հրավիրել է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ուզբեկստանի նախագահ Շավկատ Միրզիոեւի հետ հանդիպման ժամանակ նրան պաշտոնական այցով հրավիրել է Երևան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր պատմական հանդիպում ունեցանք Ուզբեկստանի նախագահ Շավկատ Միրզիոևի հետ: Որքան էլ տարօրինակ թվա՝ Հայաստանի և Ուզբեկստանի ղեկավարները երբեք պաշտոնական հանդիպում չեն ունեցել, և սա առաջին նմանատիպ հանդիպումն է: Նախագահ Միրզիոևն ինձ հրավիրեց պաշտոնական այց կատարել Տաշքենդ: Ես էլ նրան հրավիրեցի պաշտոնական այց կատարել Երեւան»,- նշել է ՀՀ վարչապետը:
Աշխատանքային այցով Թուրքմենստանում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 11-ին հանդիպում է ունեցել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի հետ։

Pashinyan meets Mirziyoyev in first "historic" official meeting between Armenian and Uzbek leaders
YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS. A meeting between Armenian PM Nikol Pashinyan and Uzbekistan’s President Shavkat Mirziyoyev has become the first ever official meeting between the leaders of Armenia and Uzbekistan in history.
The two leaders held an official meeting today in Turkmenistan within the framework of the CIS summit.
“Today we had a historic meeting with Uzbekistan’s President Shavkat Mirziyoyev. As strange as it might seem the leaders of Armenia and Uzbekistan had never had an official meeting, and this is the first such meeting. President Mirziyoyev invited me to visit Tashkent on an official visit. And I invited him to visit Yerevan on an official visit,” Pashinyan said on Facebook.