Թրամփը ՌԴ-ում դեսպան կնշանակի ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի տեղակալ Սալիվանին. The Wall Street Journal
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատրաստվում Է պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Ջոն Սալիվանին նշանակել Ռուսաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 11-ին հայտնել Է The Wall Street Journal թերթը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ:
Պետդեպարտամենտի՝ անունը չնշված աղբյուրի տվյալներով՝ Մոսկվան համաձայնել Է Սալիվանին հավատարմագրել այդ պաշտոնում:
2019 թվականի հոկտեմբերի 3-ին ավարտվել են Ջոն Հանթսմանի լիազորությունները Ռուսաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանի պաշտոնում: Նա Ռուսաստանում ԱՄՆ-ի դիվանագիտական առաքելության ղեկավար Էր նշանակվել 2017 թվականի հոկտեմբերին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Trump expected to appoint deputy secretary of state as Ambassador to Russia
YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS.US President Donald Trump will nominate US Deputy Secretary of State John Sullivan for the office of new Ambassador to Russia, TASS reports citing The Wall Street Journal.
According to an undisclosed source inside the US Department of State, Moscow gave its consent to accredit Sullivan to the post.
On October 3, 2019, Jon Huntsman completed his tenure as US Ambassador to Russia. He was appointed back in October 2017. In early August, he sent a resignation letter to Trump.