ԱՊՀ-ի երկրների ղեկավարների խորհրդի հաջորդ գագաթնաժողովը տեղի կունենա Տաշքենդում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՊՀ-ի երկրների ղեկավարների խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա Տաշքենդում 2020 թվականի հոկտեմբերի 16-ին: Համապատասխան որոշումն ԱՊՀ-ի երկրների ղեկավարներն ընդունել են Աշխաբադում նեղ կազմով նիստի արդյունքներով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեր փաստաթղթերին համապատասխան, հաջորդ օրացուցային տարում Համագործակցության նախագահությունը պետք Է անցնի Ուզբեկստանի Հանրապետությանը: Դուք գիտեք, որ Ուզբեկստանի նախագահը քանիցս հավաստել Է իր պատրաստակամությունը ապագա նախագահությանը: Ուզբեկստանի Հանրապետության ղեկավարությունն առաջարկում Է պետությունների ղեկավարներիխ խորհրդի հերթական նիստն անցկացնել 2020 թվականի հոկտեմբերի 16-ին Տաշքենդում»,-հայտնել Է ԱՊՀ-ի գործկոմի ղեկավար Սերգեյ Լեբեդեւը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալույթունը:

Next session of Council of CIS Heads of State to take place in Tashkent, Uzbekistan
YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS. The next session of the CIS Council of Heads of State will take place in Tashkent, Uzbekistan on October 16, 2020, RIA Novosti reported.
The respective decision was adopted during today’s session in Ashgabat, Turkmenistan.
“According to our documents, the presidency at the CIS should pass to Uzbekistan. You know that the President of Uzbekistan has repeatedly expressed his readiness for the upcoming chairmanship. The leadership of Uzbekistan proposes to hold the next session in Tashkent on October 16, 2020”, CIS Executive Committee chair Sergey Lebedev said.