Հայ-ռուսական ռազմավարական հարաբերություններն ամրակցված են բազմադարյա պատմությամբ. Պուտին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ընդգծում է հայ-ռուսական հարաբերությունների ռազմավարական բնույթը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը,  ՌԴ նախագահն այս մասին ասաց Երևանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ կայացած երկկողմ հանդիպմանը:
«Ցանկանում եմ ընդգծել հայ-ռուսական հարաբերությունների ռազմավարական բնույթը: Դրանք ամրակցված են ոչ միայն վերջին տարիների կամ տասնամյակների, այլ մեր ժողովուրդների բազմադարյա պատմությամբ»,- ասաց Պուտինը:
ՌԴ նախագահը շնորհավորեց ՀՀ վարչապետին Երևանում կայացած Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի արդյունքների համար: «Դրանք իսկապես լավն են՝ նաև մեր երրորդ երկրների գործընկերների հետ կապերը զարգացնելու առումով: Եվ, ինչը պակաս կարևոր չէ, իսկ, միգուցե, կարևորագույնն է մեզ համար՝ իրականացվել են Միության անդամ երկրների միջև բոլոր պայմանավորվածությունները կազմակերպության շրջանակներում: Դուք այն անձն եք, ով առավելագույն ջանքեր է գործադրել այսպիսի արդյունավետ աշխատանքի համար: Դրա համար ես ոչ միայն Ձեզ շնորհավորում եմ, այլ նաև ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել»,- եզրափակեց Վլադիմիր Պուտինը:

Armenian-Russian strategic relations are bound with centuries-old history – Putin
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. President of the Russian Federation Vladimir Putin emphasized the strategic nature of the Armenian-Russian relations, ARMENPRESS reports Putin referred to Armenian-Russian relations in a meeting with Armenian PM Nikol Pashinan on October 1 in Yerevan.
“I want to emphasize the strategic nature of the Armenian-Russian relations. They are not based just on the period of the recent years or decades, but the centuries-old history of our peoples”, Putin said.
The Russian President congratulated PM Pashinyan for the results of the Supreme Eurasian Economic Council meeting held earlier today in Yerevan. “They are really positive, including in terms of developing our relations with our partners of the 3rd countries. And what is not less important, or maybe the most important for us, is that all the agreements between the member states of the organization have been implemented. You are the individual who made maximal efforts for such a productive work. For that reason I not only congratulate you, but also want to thank you”, Putin said.