Սահմանվել է աշխատավարձի և այլ եկամուտների վրա բռնագանձում տարածելու նոր հիմք
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունն իրազեկում է տարածել՝ ՀՀ քաղաքացիներին տեղեկացնելով, որ մինչև երկու հարյուր հազար դրամ պարտավորության դեպքում բռնագանձումը կտարածվի պարտապանի աշխատավարձի և այլ եկամուտների վրա: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է հաղորդագրությունն ամբողջությամբ.
«Տեղեկացնում ենք, որ 04.08.2019թ. ուժի մեջ է մտել  ««Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքը, որի 56-րդ հոդվածով սահմանվել է աշխատավարձի և այլ եկամուտների վրա բռնագանձում տարածելու նոր հիմք:
Մինչև 200 000 դրամ բռնագանձման ենթակա պահանջով կատարողական վարույթով պարտապանի դրամական միջոցների բացակայության կամ անբավարարության դեպքում հարկադիր կատարողը բռնագանձում է տարածում պարտապանի աշխատավարձի և այլ եկամուտների վրա՝ անկախ շարժական և անշարժ գույքի առկայությունից: Պարտապանի աշխատավարձի և այլ եկամուտների անբավարարության դեպքում հարկադիր կատարողը բռնագանձումը տարածում է պարտապանի այլ գույքի վրա»:

Установлена новая основа для взысканий из заработной платы и других доходов
Служба принудительного исполнения распространила уведомление, сообщающее гражданам РА, что в случае обязательства до двухсот тысяч драмов, взыскание распространится на заработную плату должника и другие доходы. «Арменпресс» представляет сообщение полностью.
“Сообщаем, что 04.08.2019 г. вступил в силу Закон Республики Армения “О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “Об обязательном исполнении судебных актов”, статья 56 которого устанавливает новую основу для взысканий из заработной платы и других доходов.
В случае отсутствия или недостаточности денежных средств должника по исполнительному производству по требованию взыскания до 200 000 драмов, принудительный исполнитель распространяет взыскание на заработную плату и другие доходы должника, независимо от наличия движимого и недвижимого имущества. При недостаточности заработной платы и других доходов должника принудительный исполнитель распространяет взыскание на другое имущество должника”.