Անկախության տոնի կապակցությամբ ՀՀ զինված ուժերում տոնական և միջոցառումներով հագեցած օր է սպասվում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անկախության  օրը` սեպտեմբերի 21-ը, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողների համար կլինի տոնական և առանձնացող:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում՝ ՀՀ  պաշտպանության  նախարարի  մամուլի  խոսնակ Արծրուն  Հովհաննիսյանը նշեց, որ սեպտեմբերի 21-ին  զինվորների  օրակարգը, ինչպես նաև սննդակարգը  տոնական է լինելու,  ինչպես նաև զորամասերում անց են կացվելու տարատեսակ միջոցառումներ:
«Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ զորամասերում կտրվի տոնական ճաշ, քաղցրավենիք: Զորամասերի հրամանատարության կողմից կլինեն հանդիսավոր ելույթներ»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ զորահանդես չի նախատեսվում, քանի որ տարին հոբելյանական չէ:
2019 թվականի սեպտեմբերի 21-ին տոնական միջոցառումներն անց են կացվելու Գյումրիում:
«Գյումրու զորամասերում նույնպես տոնական միջոցառումներ են անցկացվելու, և Կառավարության կողմից զինվորականների ընդունելություն է սպասվում»,- նշեց ՊՆ մամուլի խոսնակը:

Celebrations to be held in Armenian Armed Forces on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. On September 21, the Independence Day of Armenia, celebrations are also expected to take place in the Armed Forces.
Armenian defense ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan told Armenpress that today both the agenda and the diet of soldiers are going to be festive as various events are expected to take place in the military units.
“A festive lunch and sweets will be served in the military units on the Independence Day. Special speeches will be delivered by the commanding staffs of the military units”, he said.