Depeche Mode վավերագրական ֆիլմն ամբողջ աշխարհում կցուցադրեն նույն օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Depeche Mode բրիտանական ռոք-խմբի մասին պատմող Spirits of the Forest վավերագրական ֆիլմը 70 երկրների կինոթատրոններում կցուցադրեն միայն նոյեմբերի 21-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NME-ն՝ վկայակոչելով խմբի թվիթերը:
«Ես շատ եմ հպարտանում նրանով, որ այս ֆիլմի ու այն հզոր պատմության մասնակիցն եմ, որը ներկայացնում Է կինոնկարը: Զարմանալի Է տեսնել, թե երաժշտությունն ինչպես Է ազդել մեր երկրպագուների կյանքի վրա»,-նախագիծը մեկնաբանել Է խմբի ֆրոնտմեն Դեւիդ Գաանը:
Ֆիլմը նկարահանել Է նիդեռլանդացի ռեժիսոր եւ խմբի վաղեմի բարեկամ Անտոն Քորբեյնը: Բացի համերգների նկարահանումներից, Spirits of the Forest ֆիլմում տեղ են գտել Depeche Mode-ի մի քանի երկրպագուների կյանքի պատմությունները, որոնց 2017 թվականին նկարահանել են Global Spirit Tour-ի եզրափակիչ շոուների ժամանակ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Документальный фильм о Depeche Mode покажут во всем мире в один день
Документальный фильм Spirits of the Forest о британской рок-группе Depeche Mode будут показывать в кинотеатрах 70 стран только 21 ноября. Как передает Арменпресс, об этом сообщает NME со ссылкой на твиттер коллектива.
"Я очень горжусь тем, что делюсь этим фильмом и мощной историей, которую он рассказывает. Удивительно видеть, как музыка повлияла на жизнь наших поклонников", — прокомментировал проект фронтмен группы Дэвид Гаан.
Фильм снял нидерландский режиссер и давний друг группы Антон Корбейн.
Кроме съемок с концертов в фильм Spirits of the Forest вошли истории нескольких поклонников Depeche Mode, которых сняли на финальных шоу Global Spirit Tour в 2017 год.