Վարչապետը Ոստիկանության ղեկավար կազմին ներկայացրեց պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ոստիկանության ղեկավար կազմին ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ոստիկանության գնդապետ Արման Սարգսյանին:
«Թե Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Էդուարդ Մարտիրոսյանի, թե Արման Սարգսյանի պարագայում, եթե այս ընթացքում արձանագրենք երկուստեք արդյունքների գոհացուցիչ լինելը, ապա այս կարգավիճակը կունենա իր տրամաբանական շարունակությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Արման Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց իր նկատմամբ ցուցաբերված վստահության համար:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում՝ դժվար ժամանակաշրջանում, Ձեր հոգածության համար, որը զգացել էր մեր ամբողջ համակարգը: Անելու եմ ամեն ինչ՝ արդարացնելու Ձեր հույսերը: Երբ նշանակվեցի առաջին տեղակալի պաշտոնում, ասացի, որ ինձ բացառիկ հնարավորություն է ընձեռվել մասնակցելու վաղվա լավ երկրի կերտմանը: Կարող եմ ասել, որ Ոստիկանությունում ունենք առողջ կորիզ, վստահ եմ, որ ինձ օժանդակելու են, աշխատելու ենք ավելի լավ երկիր ունենալու համար»,-ասաց Արման Սարգսյանը:

Премьер-министр представил руководящему составу Полиции вр.и.о. начальника Армана Саркисяна
Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил руководящему составу Полиции временно исполняющего обязанности начальника полиции, полковника Армана Саркисяна.
“Как в случае с временно исполняющим обязанности директора Службы национальной безопасности Эдуардом Мартиросяном, так и с Арманом Саркисяном, если за это время мы зафиксируем удовлетворенность обоюдных результатов, то этот статус будет иметь свое логическое продолжение”, - сказал Никол Пашинян.
Арман Саркисян выразил благодарность за оказанное ему доверие.
“Я хочу поблагодарить вас за заботу, которую вы оказывали в нашей системе в течение последних полутора лет, в трудное время. Я сделаю все, чтобы оправдать ваши надежды. Когда меня назначили первым заместителем, я сказал, что у меня есть уникальная возможность участвовать в построении хорошего будущего. Могу сказать, что у нас в полиции есть здоровое ядро, я уверен, что они мне помогут, мы будем работать на то, чтобы наша страна стала лучше”, - сказал Арман Саркисян.Подпишитесь на наш канал в Яндекс Дзен