Գավառ քաղաքում սուբվենցիոն ծրագրով հիմնանորոգվում է երեք փողոց
ԳԱՎԱՌ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գավառ քաղաքի Արծրունի եղբայրներ, Դաշտոյան եւ Թումանյան փողոցներում ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակներում մեկնարկել են ներհամայնքային ճանապարհների հիմնանորոգման աշխատանքները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետարանի քաղաքաշինության վարչությունից, ծրագրի պայմանագրային արժեքը կազմել է 138 միլիոն դրամ, որի 60 տոկոսը ներդրել է ՀՀ կառավարությունը, 40 տոկոսը՝ Գավառի համայնքապետարանը: Արծրունի եղբայրներ, Դաշտոյան եւ Թումանյան փողոցներում ասֆալտապատվելու է 1,6 կիլոմետր ընդհանուր  երկարության ճանապարհ՝ շուրջ 11 հազար 300 քառակուսի մետր մակերեսով: Շինարարական աշխատանքները մեկնարկել են սեպտեմբերի 9-ից եւ կավարտվեն մինչեւ այս տարվա դեկտեմբեր: Գավառի քաղաքապետարանից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ վերոնշյալ փողոցներում հիմնանորոգման աշխատանքներ չեն իրականացվել ավելի քան երեսուն տարվա ընթացքում:

В Гаваре по субвенциальной программе ремонтируются три улицы
В рамках субвенциальной программы, утвержденной правительством РА, на улицах братьев Арцруни, Даштояна и Туманяна города Гавар, начались работы по капитальному ремонту внутриобщинных дорог. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по градостроительству администрации Гегаркуника, договорная стоимость программы составила 138 млн драмов, 60% из которых вложило правительство Армении, 40% - муниципалитет Гавара. Будут асфальтированы улицы братьев Арцруни, Даштояна и Туманяна - общей протяженностью 1,6 км, площадью около 11 тысяч 300 квадратных метров.
Строительные работы начались 9 сентября и завершатся до декабря этого года.
Согласно информации, полученной из мэрии Гавара, работы по капитальному ремонту на вышеуказанных улицах не проводились в течение более чем тридцати лет.