Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանին եւ հայտնի օպերային տենոր Վահրամ Թադեւոսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են մեր հանրապետությունում սպորտի եւ մշակույթի զարգացմանը, մատաղ սերնդի դաստիարակությանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, ԱՀ թեթեւ աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:

Бако Саакян принял президента Федерации легкой атлетики Армении
19 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял президента Федерации легкой атлетики Армении Роберта Эммияна и известного оперного тенора Ваграма Тадевосяна.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата Президента Республики Арцах, обсуждались вопросы, связанные с развитием спорта и культуры в нашей республике, воспитанием подрастающего поколения.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта Азербайджана Нарине Агабалян, министр культуры, по делам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, председатель Федерации легкой атлетики Азербайджана Артур Товмасян.