Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանին եւ հայտնի օպերային տենոր Վահրամ Թադեւոսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են մեր հանրապետությունում սպորտի եւ մշակույթի զարգացմանը, մատաղ սերնդի դաստիարակությանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, ԱՀ թեթեւ աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:

President of Artsakh receives chair of Armenian Athletic Federation
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on September 19 received president of the Armenian Athletic Federation Robert Emmiyan and prominent opera tenor Vahram Tadevosyan, the President’s Office told Armenpress.
Issues related to the development of sports, culture and upbringing of the younger generation in the republic were on the discussion agenda.
Artsakh Republic minister of education, science and sports Narine Aghabalyan, minister of culture, youth affairs and tourism Lernik Hovhannisyan, chairman of the Artsakh Republic Athletics Federation Arthur Tovmasyan attended the meeting.