Վենեսուելայի փոխնախագահը կոչ Է արել ԱՄՆ-ին վերականգնել երկրների երկխոսությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վենեսուելայի փոխնախագահ Դելսի Ռոդրիգեսը դիմել Է ԱՄՆ-ի կառավարությանը՝ կոչ անելով երկխոսության եւ բանակցությունների գործընթաց սկսել երկու երկրների միջեւ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է VTV վենեսուելական հեռուստատեսությունը:
«Միակ բանը, որը մենք ակնկալում ենք ԱՄՆ-ի կառավարությունից, ողջամտություն դրսեւորելն Է, Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի կառավարության հետ դիվանագիտական կապուղներն ու երկխոսությունը վերականգնելը, այլ ճանապարհ չկա»,- հայտարարել Է Ռոդրիգեսը:
Վենեսուելայի փոխնախագահը հավելել Է, որ երկրի օրինական ու սահմանադրական կառավարությունը տապալելու ԱՄՆ-ի պլանների ձախողումից հետո ԱՄՆ-ի իշխանությունների համար մնացել Է «մեկ ճանապարհ»՝ երկխոսությունն ու դիավանագիտական բանակցությունները», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Вице-президент Венесуэлы призвала США восстановить диалог между странами
Вице-президент Венесуэлы Делси Родригес выступила с призывом к правительству США начать процесс диалога и переговоров между двумя странами. Как передает Арменпресс, об этом сообщает венесуэльское телевидение VTV.
"Единственное, что мы ожидаем от правительства США, это проявить здравый смысл, восстановить дипломатические каналы и диалог с правительством (президента Венесуэлы) Николаса Мадуро, другого пути нет", - заявила Родригес.
Вице-президент Венесуэлы добавила, что после провала планов США по свержению законного и конституционного правительства Венесуэлы для американских властей "остался один путь - диалог и дипломатические переговоры".