Ընթանում է ՔՊ վարչության նիստը. Լիլիթ Մակունցն անդրադարձավ քննարկվող հարցերի օրակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հրավիրել է վարչության նիստ, որին մասնակցում է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Նիստից առաջ ազգային ժողովին «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ չի կարող ասել՝ ինչ հարցեր են քննարկվելու նիստի ընթացքում, որովհետև հստակ օրակարգ չկա: «Ես չեմ կարող նաև ասել՝ ինչ հարցեր կհնչեցվեն իմ կողմից, բայց, համենայնդեպս, վարչության նիստի օրակարգի վարողը կհայտնի և կիմանանք՝ ինչ հարցեր կան օրակարգում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Մակունցը:
Հարցին՝ ուժային երկու կառույցների ղեկավարների հրաժարականները ի՞նչ են նշանակում, Մակունցը նշեց, որ կան բնականոն գործընթացներ և միայն այդ տիրույթում կարող է ասել: «Իսկ թե ինչն է հիմք հանդիսացել, որ մի պաշտոնյան մեկ այլ պաշտոնյայով փոխարինվի, չեմ կարող ասել, բնականոն գործընթաց է: Ամեն դեպքում պաշտոնները հավերժ չեն»,- նկատեց խմբակցության ղեկավարը:
Հարցին՝ իր հրաժարականի խոսքում ի՞նչ մեսիջներ էր հաղորդում ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, լիլիթ Մակունցը պատասխանեց. «Պարոն Վանեցյանը հաջորդ օրն արել է այլ հայտարարություն և մեկնաբանել է, հավելյալ մեկնաբանել չեմ կարող»:
Ինչ վերաբերում է հարցին, թե Վիլեն Գաբրիելյանի անունն է շրջանառվում նոր ոստիկանապետի պաշտոնում, խմբակցության ղեկավարը պատասխանեց, որ այդ մասին իրազեկվել է մամուլից:

Проходит заседание совета правления партии «Гражданский договор»
Партия «Гражданский договор» созвала заседание совета правления, в котором принимает участие также премьер-министр Никол Пашинян. Как сообщает Арменпресс, до начала заседания глава фракции «Мой шаг» Лилит Макунц заявила журналистам, что не может сказать, какие вопросы будут обсуждаться в ходе заседании, поскольку нет четкой повестки дня.
«Я также не могу сказать, какие вопросы будут подняты мной, однако председатель объявит повестку, и мы узнаем, какие вопросы стоят в повестке дня», - сказала Макунц.
В ответ на вопрос, что означают отставки глав двух силовых структур, Макунц сказала, что есть нормальные процессы. «А что послужило причиной замены одного деятеля другим, я не могу сказать. Это нормальный процесс. В любом случае, должности не вечны», - сказала она.
На вопрос, какие послания были в заявлении бывшего директора СНБ Артура Ванецяна, Лилит Макунц ответила: «На следующий день г-н Ванецян сделал еще одно заявление и прокомментировал, я не могу дать дополнительных комментариев».
На вопрос о том, что муссируется имя Вилена Габриеляна в качестве нового начальника полиции, глава фракции ответила, что она узнала об этом из публикаций СМИ.