ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 64 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 16-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք, որոնցից 13-ը՝ նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 17, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 9, խարդախության` 7, յուրացման կամ վատնման՝ 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 3, անձի առևանգման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, որսագողության, կաշառակերության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, առևտրային կամ այլ կազմակերպությունների ծառայողների կողմից լիազորությունները չարաշահելու, ինքնիրավչության և ծնողի կողմից երեխային պահելուց չարամտորեն խուսափելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 1 անհատ կորած, 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է՝ 4-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, խարդախության և բնակարանային գողության՝ 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 26 պատահար, ինչի հետևանքով 5 մարդ զոհվել է, 40-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 64 случая преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 16 и 17 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 64 случая преступлений, из них 13 – ранее совершенные.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 17 случаев кражи личного имущества, 9 случаев причинения телесных повреждений, 7 случаев мошенничества, 5 случаев присвоения или растраты, 3 случая злоупотребления должностными полномочиями, по 1 случаю похищения человека, умышленного уничтожения имущества, хулиганства, обнаружения наркотиков, браконьерства, взяточничества, служебного подлога или служебной халатности, злоупотребления своими полномочиями сотрудниками коммерческих или иных организаций, самоуправства и злостного уклонения родителя от содержания ребенка.
За данный период задержаны 5 человек, находящихся в розыске, еще 4 с явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 9 случаев кражи личного имущества, по 1 случаю причинения телесных повреждений, квартирной кражи, кражи государственного или общественного имущества и мошенничества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 26 ДТП: 5 человек погибли, 40 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.